Rozhovor s Terapeutkou a manifestační koučkou Terkou Holdychovou

Ještě v téhle době je pro mnohé z nás problémem svěřit se se svými problémy. Měli bychom si ale uvědomit, že sdílením našich ran a tíživých pocitů sami sobě ulevujeme. Jsou tu i tací, kteří svůj život upsali pomoci ostatním, protože si sami prošli těžkým životním obdobím a rádi by změnili situace lidí k lepšímu.

Pro práci takového rázu musí mít člověk od Boha dané cítění a velkou odvahu. Pro tuto odvážnou službu se rozhodla i velmi mladičká Tereza Holdychová, která se celým svým srdcem oddala pomoci druhým. Jak sama říká „Chci Napomoci lidem, aby se stali vědomými tvůrci svého života.“ Jaké kroky musí člověk podniknout k tomu, aby se do tohoto procesu zasvětil, prozrazuje v dnešním rozhovoru terapeutka a manifestační koučka Tereza Holdychová.

I když momentálně žiješ život v Praze, kde bys později chtěla odstartovat svoji kariéru terapeutky a manifestační koučky, celý tvůj život je spjatý s Vysočinou. Odkud přesně pocházíš? Myslíš, že vyrůstat v této oblasti tě nějak ovlivnilo?

Pocházím z malé vesničky na Pelhřimovsku. Od mala jsem tedy zvyklá na klid, přírodu a velké ticho. Tím, že jsem tu vyrůstala, jsem klidný člověk a naučilo mě to nějakého klidu ve mně. Zároveň se ze mě stal milovník přírody a příroda je moje největší terapie. Ráda se domů vracím do lesů. I v Praze vyhledávám klidné parky. Jsem prostě vesnická holka a jsem na to pyšná. Umím zastat práci na zahrad a starat se o slepice.

Jak jsi se dostala do Prahy?

Po střední škole, kterou jsem úspěšně dodělala, jsem se vydala do Anglie, kde jsem rok pracovala. Věděla jsem ale, že to není ono a cítila jsem, že mrhám svůj čas. Přijela jsem tedy zpět a přestěhovala jsem se do Prahy, kde bych chtěla začít svoji kariéru terapeuta a manifestačního kouče. Rozhodla jsem se, že chci být lidem nápomocná už teď.

Kdo je to terapeut a manifestační kouč a jaké služby může poskytnout klientům?

Terapeut je vlastně takový průvodce a provádí člověka jeho problémem. Když se člověk např. necítí psychicky dobře, trápí se, je ve svém životě zaseknutý a chce se cítit lépe, terapeut je tu od toho, aby ho vedl. Terapeut nic neradí, nehodnotí, nic nepodsouvá jen navádí na správnou cestu dle různých otázek, protože člověk má všechny odpovědi už v sobě. Pomáhá překonat a zpracovat různé pocity a společně s klientem hledáme, kde je jejich původ. Největší část je ale na samotném člověku. Musí být schopen na sobě pracovat a rozhodnout se jít touto novou životní cestou.

Manifestační kouč vede člověka skrz manifestační techniky k jeho snům. Vede ho k jeho vysněnému životu, za lepším partnerem, prací. Funguje to na základě vibrací, které vysíláme a těmito vibracemi si tvoříme život. Já klienty vedu k tomu, stát se vědomými tvůrci svého života. Účel je, aby mě klient pak už nepotřeboval a aby se pak mohl vyvíjet dál sám.

Jsi velmi mladá, je ti teprve 21 let. Jak jsi se teda rozhodla, že chceš dělat právě tohle?

Už od puberty jsem věděla, že chci pomáhat lidem. Prožila jsem si ošklivé deprese a sama jsem se z toho postupně dostávala. Nebylo to nic příjemného. Řekla jsem si, že pokud jsou tu lidé, kteří jsou na tom stejně, chci jim pomoci. Naučila jsem se spoustu věcí, které si nechci nechávat pro sebe, ale předávat je dál. Přeji si, aby lidi věděli, že každý na planetě může být šťastní. Jsou tu lidé, které ani nenapadne, že je možné mít život, který si přejí. To chci změnit.

Jaké kroky podnikáš k tomu, abys jsi zvětšila povědomí o tvé osobě a o tom, co pro lidi děláš? 

Mám za sebou intenzivní terapeutický výcvik a koučovací výcvik v Praze. Mám i svůj Instagram @do_nitra_duse, kde pravidelně přidávám příspěvky a mluvím k lidem o věcech, které potřebují být řečeny a lidé by je měli slyšet. Sdílím tam i své problémy, nebo úspěchy, abych lidi motivovala, že jde dokázat a překonat cokoli. Touhle dobou jsou v procesu výroby i mé webové stránky a časem bude dostupná i facebooková skupina.

Jaké téma zajímá lidi úplně nejvíc?

Nejvíce lidi zajímají hlavně vztahy. Pak také určitá forma sebelásky, jak najít dobrý vztah ke svému tělu. Pak také jak přitáhnout do života více peněz a celkově zlepšit osobní vztah s penězi.

Jaké jsou zpětné reakce na obsah, který na instagramu tvoříš?

Reakce mám jenom samé pozitivní, za což jsem moc vděčná. Dostávám spoustu podpory. Lidé si teprve nacházejí cestu k mé tvorbě. Jsou tu ale tací, kteří mě sledují už od vzniku a jsou tu se mnou do teď. Momentálně nabízím i jednorázové konzultace přes email. Na nich tedy pracuji a pozoruji velmi dobrou zpětnou vazbu.

Odkud čerpáš informace?

V první řadě chci říct, že čerpám hlavně ze svého života. Učitel je můj život sám. Ze života přicházejí největší uvědomění. Na další místo bych dala zahraniční YouTube videa, v Čechách tu vide s podobnými tématy ještě nejsou moc běžné. Pomohly mi vlastně úplně na začátku a teď si třeba více zjišťuji o různých manifestačních technikách. Každému totiž funguje něco jiného, proto chci mít široké návody jak na to. Také od lidí z Instagramu, to je taková velká komunita. Hodně čtu, hlavně knížky od OSHA a Esther a Jerry Hicks.

Máš nějaký vzor, či oblíbeného spisovatele, kdo tě inspiruje?

Lenka Michalčáková, moje terapeutka, koučka, se kterou sdílím cestu. Kdybych ji neměla, nejsem tam, kde teď jsem. Navzájem si pomáháme, je mi obrovskou podporou a mým obrovským vzorem. Dále Amanda Frances – zahraniční koučka, která mi svým vývojem připomíná mě právě teď, protože začínala od nuly a sama si tvořila celý svůj business sama.

Znáš a praktikuješ meditaci? Pokud ano, jak to změnilo tvé vnímání?

Meditaci znám a praktikuji. Spíše teda nepravidelně, ale vždy se při ni dobře uvolním a snažím se uvědomit si, kdy na věci tlačím a učím se odevzdat se. Nechávám pak věci přirozeně plynout a je mi lépe. Zařazuji i různé dýchací techniky.

Jaký je tvůj cíl? (čeho bys ráda ve svém životě dosáhla?)

Můj cíl je neustále se zdokonalovat a nezůstávat na jednom místě. Chci se učit novým věcem a hlavně pomáhat lidem. Jednou bych ráda napsala knihu, vytvářela programy, přednášela pro široké publikum. Hlavně si ale přeji změnit svět k lepšímu. Napomoci lidem, aby se stali vědomými tvůrci svého života.

Další příspěvky: