Je-li pračka příliš hlasitá, může pokazit krásný vztah se sousedy. Přestože se můžeme domluvit na době, kdy naše pračka bude zapnutá a kdy ne, někteří sousedé na kompromis nechtějí přistoupit. Koupelny navíc nejsou místem, které by byly zvukotěsné. Jak pračku odhlučnit?
Důvod hlučnosti
Většinou to jsou právě vibrace, které pračka během praní vytváří, kdo může za nesnesitelný hluk. Dalším důvodem může být nerovný povrch – pračka nadskakuje a vydává další nepříjemné zvuky, jako kdyby někdo bušil kladivem do zdi. O to horší to je, že koupelna má tendenci hluk přenášet. Pokud nám něco spadne na zem, ví o tom celá domácnost. Pračka je mnohem hlučnější a mnohdy její hučení, vibrace a bouchání slyší sousedé o několik pater výše, pokud bydlíme v panelovém domě.
Není-li zvuk způsobován vibracemi, ale přímo pračkou, vždy je lepší zavolat opraváře.
Řešení, které nestojí moc peněz
Řešení, které se nabízí, je logické – zamezit pračce přímý styk se zemí. To zamezí i procházkám pračky, které nesvolíte. Silnější koberce navíc zabraňují nadskakování pračky. Avšak aby nás to vyšlo levně, takový koberec bychom již museli mít doma a nepoužívat ho. Nabízí se levnější a mnohdy mnohem efektivnější řešení, které nestojí více než pár stovek. Máme na výběr:
- zvukotěsné podložky pod pračku
- antivibrační podložky pod pračku
- antivibrační nožičky, které nasadíme pod pračku
Vybrat si můžeme, cokoli chceme, všechny možnosti fungují dobře. Zvukotěsné podložky nepřenášejí zvuk a antivibrační podložky a nožičky pohlcují vibrace, tudíž žádný soused si na vás již nebude moci stěžovat.
Tyto podložky využijeme i jinde
Pokud máme doma ještě něco jiného, co způsobuje vibrace a slyší to kromě nás i celé okolí, tyto podložky využijeme nejen v případě pračky. Všechno, co vydává vibrace, přestane dělat rámus, když to postavíme na tyto podložky či na co připevníme tyto nožičky.