Jak natřít radiátor

Léto je ta pravá doba na natření radiátoru. Je teplo, takže netopíme a barva navíc bude schnout rychle. Co vše k natření radiátoru potřebujeme a jakou barvu použít?


Běžná malířská barva není vhodná

Běžná malířská barva špatně snáší teplo, rozpíná se a smršťuje, což postupně vede k popraskání. Měli bychom se poohlédnout po barvách vhodných na radiátory. Naštěstí nejsou drahé a navíc se prodávají i ve spreji. To znamená, že radiátor můžeme nabarvit postřikem. V tomto článku se ale zaměříme na natírání štětcem či kulatou štětkou.

Čas na úklid

Tento předmět není ten nejčastěji čištěný. Vzhledem ke špatné dostupnosti především u starších radiátorů nemáme náladu odstraňovat špínu a pavučiny. Při každém, i velkém, úklidu zůstávají bez povšimnutí. Pokud nechceme mít štětec od pavučin, rozhodně bychom si měli udělat čas a radiátor umýt ze všech stran.

Jak se dostat na zadní část radiátoru

Buď radiátor odmontujeme nebo si koupíme štětec na radiátory, který je speciálně tvarovaný, aby nám pomohl dostat se všude.

Co vše si připravíme

Připravíme si noviny, kterými pokryjeme podlahu, brusný papír, žáruvzdornou barvu a základní nátěr a ideálně více štětců než pouze jeden.

Jak radiátor natřít

Pokud se radiátor rozhodneme natřít v topném období, vypneme ho. Můžeme ho i sundat. Otevřeme okno. Pokračujeme podrobným návodem:

  1. Ujistíme se, že na radiátoru neplachtí žádné pavučiny ani jiné nečistoty.
  2. Radiátor i trubky obrousíme brusným papírem, abychom se zbavili předchozí bary a případné rzi.
  3. Naneseme základní nátěr a necháme zaschnout.
  4. Rovnoměrně naneseme barvu. Je důležité dávat si pozor, aby na štětci nebylo příliš mnoho barvy, mohli bychom vytvářet hrudky.
  5. Počkáme, až barva zaschne, a případně provedeme další nátěr.

V dětském pokoji se probouzí kreativita

Nikdo nám nezakazuje natřít radiátor více barvami. Zapojíme mozek a popřemýšlíme, jaké vzory by se mohly líbit našim dětem a které zároveň budou vypadat luxusně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru