Jak správně (a jak často) čistit odpadkový koš

Vynášení smetí není naše oblíbená činnost, ale horší je čištění samotného koše. Tím horší práce to je, pokud se nám do toho moc nechce a koš nečistíme měsíce. Jak často čistit koš, jak ho čistit správně a co budeme na svých návycích muset změnit, aby se čištění stalo snesitelnějším?


Jak často čistit

Abychom se vyhnuli nepříjemnému zápachu, je důležité koš čistit alespoň dvakrát do týdne. Přestože používáme sáčky do koše, může se stát, že se sáček protrhne. Tato trhlina může být tak malá, že si jí ani nemusíme všimnout. Následně bez ohlédnutí dáme do koše nový sáček a až za dlouhou dobu se začneme divit, proč koš zapáchá.

Jak správně čistit koš

Jako všechno ostatní, i čištění odpadkového koše má svá pravidla. Pojďme se podívat, jak koš vyčistit opravdu důkladně.

  1. Vyhodíme odpadky.
  2. Máme-li antibakteriální sprej do odpadkových košů, použijeme ho a koš vysprejujeme.
  3. Následně koš odneseme do vany či do sprchy a napustíme do něho horkou vodu. Pokud jsme nepoužili antibakteriální sprej, přidáme přípravek na mytí nádobí či na úklid, s příjemnou vůní.
  4. Houbičkou nebo ještě lépe hadříkem z mikrovlákna koš důkladně umyjeme. Pokud ho dlouho nikdo nečistil, možná budeme potřebovat drátěnku.
  5. Znečištěnou vodu vylijeme do záchoda, napustíme trochu vody, abychom koš propláchli od špíny a opět vylijeme.
  6. Nyní je koš čistší, zopakujeme celý postup.
  7. Necháme koš uschnout nebo ho vysušíme hadrem či starým ručníkem.

Návyky, které bychom se měli naučit

Pokud jsme se u čištění koše trápili nebo jsme dokonce trpěli, je čas změnit pár návyků.

Nejdůležitější je pochopitelně udělat z čištění koše zvyk. Dále bychom po každém vynesení odpadků měli setřít vlhkost, která se tam může objevit.

Jakmile je koš plný, rozhodně bychom neměli na odpadky tlačit, aby se tam toho vešlo více. Takto vznikají mikroskopické dírky v sáčku, které nám později dokážou pěkně zavařit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru