Nejzáhadnější tajná společenství světa

Tajná společenství existují od počátku věků. Rozvíjela se na mnoha různých místech a jejich tajemství, intriky a spousta záhad je udržovaly na okraji našeho vědomí. Ovládají tato tajná společenství skutečně naše vlády? Jsou králové a královny z celého světa opravdu zapsáni jako členové některých z těchto spolků? V tomto článku se podíváme na nejzáhadnější tajné sekty a na tajemství, která skrývají.


Ilumináti

Ilumináti byli založeni v Bavorsku v Německu roku 1776. Zakladatelem byl Adam Weishaupt, který organizaci založil jako opozici vůči mocné katolické církvi. Weishaupt chtěl zavrhnout organizované náboženství a zavést nový koncept “osvícení prostřednictvím rozumu”. Své hnutí rychle rozvíjel a inspiroval se přitom jinými organizacemi, včetně svobodných zednářů, jezuitů a mystérií sedmi mudrců z Memfisu.

Weishaupt usilovně pracoval na náboru členů, dokonce infiltroval zednářské lóže, aby přivedl lidi ke svému hnutí.

Tajemství iluminátů zůstává skryto díky používání šifer a kódů pro veškerou komunikaci a přezdívek inspirovaných klasickou filozofií pro všechny členy. Bájný zakladatel byl mezi členy znám jako “Spartakus” a jeho tajemný tajný řád inspiroval Umberta Eca ke slavnému románu Foucaultovo kyvadlo.

Bilderberg

Na setkání Bilderbergu v roce 1954 se sešli nejmocnější světoví politici z celé Evropy a Severní Ameriky. Bylo pojmenováno podle hotelu Bilderberg, kde se konalo, a původně bylo uspořádáno s cílem zlepšit vztahy mezi Evropou a Amerikou. Setkání Bilderbergu jsou zcela neveřejná, ale nejsou přísně tajná jako setkání iluminátů nebo svobodných zednářů. Setkání v průběhu let přilákala mnoho vysoce postavených účastníků, od Margaret Thatcherové přes Henryho Kissingera a Tonyho Blaira až po Billa Clintona.

Členové jsou vázáni pravidlem Chatham House, což znamená, že nemohou sdílet nic, co se na setkáních stane. Konspirační teorie se hemží teoriemi, k jakým zásadním politickým rozhodnutím mohlo na každém setkání Bilderbergu dojít. Někteří tvrdí, že téměř všechna politická spojenectví mezi Evropou a Amerikou se uzavírají a ruší na setkáních Bilderbergu.

Řád templářů

Templáři byli rozpuštěni před stovkami let… nebo snad ne? Původně to byla skupina bojovníků, která se věnovala ochraně křesťanských poutníků během křížových výprav. Byla založena v roce 1118 a její členové byli vázáni velmi přísným etickým kodexem, včetně zákazu hazardu, alkoholu a vulgárních výrazů. Podle legendy byli templáři rozpuštěni v roce 1312 na nátlak francouzské koruny.

Lidé však dodnes tvrdí, že po celém světě mohou stále působit jejich členové. Konspirační teorie naznačují, že templáři mají stále své členy, kteří střeží neocenitelné křesťanské artefakty, jako je Turínské plátno nebo Svatý grál. Velmi populární román Dana Browna, Da Vinciho kód, přivedl záhadu templářů opět do povědomí veřejnosti.

Svobodní zednáři

Zdánlivě nevinní a o bratrské přátelství se opírající Svobodní zednáři jsou pravděpodobně nejznámějším tajným spolkem, který kdy existoval. Tato organizace byla založena v roce 1717 a její členové tvrdí, že se nejedná o náboženství, ačkoli jsou nabádáni k víře v existenci “Velkého architekta vesmíru”. Tím se dostávají do přímého sporu s náboženskými organizacemi a katolická církev svobodné zednáře poprvé odsoudila v roce 1738.

Svobodní zednáři bývají pravidelně obviňováni, že chtějí založit vlastní světový řád, ale jejich členové to vždy vyvracejí. Jejich setkání a schůzky zahalené tajemstvím naznačují, že se nikdy nedozvíme, co se za zavřenými dveřmi zednářských lóží skutečně děje. Pokud se přece jen chcete dozvědět více, jak říkají sami zednáři: “Stačí se jen zeptat”.

Tajemství a intriky jsou jádrem těchto společností a jejich členové chtějí, aby to tak zůstalo. Dokonce i organizace, které tvrdí, že byly rozpuštěny, mohou stále pokračovat ve své činnosti, ale možná se nikdy nedozvíme, o co přesně jde, což jen přispívá k tajemství!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru