Jaké bylinky nebo éterické oleje jsou nejlepší pro sedací koupel?

Sedací koupele, známé také jako sedací koupele, kyčelní koupele nebo dokonce jen koupele, jsou jedním z nejlepších způsobů, jak relaxovat a uvolnit tělesný stres. Ponořením boků a trupu do teplé, uklidňující vody můžete zažít maximální zdravotní výhody celotělového namáčení v pohodlí vašeho domova. Ale co kdybyste mohli přidat bylinky, esenciální oleje a další přírodní ingredience do vaší sedací lázně, aby byla ještě příjemnější a prospěšnější? Tento článek se zabývá výhodami přidání bylin nebo esenciálních olejů do sedací lázně a různými druhy bylin a esenciálních olejů, které jsou k dispozici, jak si vybrat nejlepší bylinky nebo esenciální oleje a jak připravit sedací lázeň.


Přehled sedacích lázní a jejich výhod

Sedací lázně jsou starobylou formou vodoléčby, která se ukázala jako prospěšná pro mnoho stavů, jako je zmírnění svalového napětí, snížení zánětu, zlepšení trávení a zmírnění stresu. Tím, že sedíte vzpřímeně a ponoříte boky a trup do teplé vody, je vaše tělo schopno uvolnit všechny toxiny, stejně jako pomoc v oběhu, detoxikaci a relaxaci.

Výhody přidání bylin nebo esenciálních olejů do sedací lázně

Přidání bylin nebo esenciálních olejů do sedací lázně dále zvyšuje léčebné výhody této tradiční terapie. Kromě zklidnění smyslů mohou být bylinky a éterické oleje použity k cílení specifických tělesných onemocnění a poskytují trvalou úlevu. V závislosti na použitých bylinkách nebo esenciálních olejích můžete zaznamenat zlepšení bolesti svalů a kloubů, lepší spánek, snížený stres a lepší trávení.

Typy bylin a esenciálních olejů

Pokud jde o přidávání bylin do vaší sedací lázně, vaše možnosti jsou téměř nekonečné. Od heřmánku a levandule až po šalvěj a mátu peprnou, mnoho bylin je známo, že mají uklidňující, protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Navíc některé bylinky, jako je měsíček a růže, jsou skvělé pro kožní onemocnění a lze je nalézt v přírodních produktech péče o pleť.

Esenciální oleje

jsou vysoce koncentrované rostlinné oleje, které poskytují terapeutické výhody pro mysl, tělo a duši. Od levandule po bergamot, mnoho esenciálních olejů je známo, že snižuje zánět, bolest a stres a hluboce uvolňuje tělo. Například esenciální oleje, jako je heřmánek a eukalyptus, jsou zvláště účinné pro zmírnění bolesti kloubů a svalů, zatímco levandule může pomoci zmírnit stres a podpořit lepší spánek.

Výběr nejlepších bylin nebo esenciálních olejů

Při přidávání bylin a esenciálních olejů do sedací lázně je důležité pečlivě zvážit vaše potřeby a preference.

Zvažte vůni

Než si dopřejete luxusní koupel, udělejte si čas, abyste zvážili své smysly. Esenciální oleje a bylinky mohou přinést řadu vůní – od citrusových a květinových vůní až po zemité a kořeněné tóny – takže si vyberte ten, který nejvíce potěší váš nos. Nechte se obklopit aromatickou transformací, kterou jste vytvořili. Užijte si uklidňující koupel!

Zvažte terapeutické přínosy

Kromě příjemné vůně můžete také těžit z terapeutických výhod esenciálních olejů. Pokud například chcete snížit bolest kloubů, ztuhlost a celkovou bolestivost, přidání esenciálních olejů, jako je heřmánek a eukalyptus, do vaší rutiny může poskytnout silné protizánětlivé vlastnosti, které pomohou podpořit úlevu. Esenciální oleje mohou také pomoci uvolnit napětí ve svalech, zlepšit krevní oběh a snížit stres. Takže nejenže si můžete vychutnat vůni esenciálních olejů, můžete také těžit z jejich terapeutických vlastností.

Zvažte dostupnost a náklady

Bylinky a esenciální oleje lze nalézt online a ve většině obchodů se zdravím, ale budete chtít vzít v úvahu dostupnost a náklady. Mnoho bylin je relativně cenově dostupných a lze je nalézt v menších nádobách za nižší ceny, zatímco esenciální oleje mají tendenci stát více a často je třeba je zakoupit ve velkých lahvích.

Jak připravit sedací lázeň

Jakmile jste si vybrali bylinky nebo esenciální oleje, je čas připravit si sedací lázeň!

  1. Sbírejte všechny potřebné položky
  2. Nejprve se ujistěte, že máte všechny potřebné položky, včetně bylin, esenciálních olejů, vany, soli, ručníků a všeho dalšího, co by mohlo zpříjemnit zážitek.
  3. Připravte bylinky nebo esenciální oleje na koupel
  4. Před přidáním bylin nebo esenciálních olejů do vody je budete chtít připravit mletím, macerací nebo čímkoli jiným, co je na obalu doporučeno.
  5. Naplňte koupel teplou vodou
  6. Naplňte vanu teplou vodou, ujistěte se, že je pohodlná a ne příliš horká.
  7. Přidejte bylinky nebo esenciální oleje
  8. Jakmile jsou bylinky nebo esenciální oleje připraveny, pomalu je přidávejte do vody.
  9. Namočte na požadovanou dobu
  10. Nakonec se pomalu spusťte do vany a namočte požadované množství času. Obecně platí, že 10-15 minut je dost pro maximální výhody.

Závěr

Sedací vany jsou skvělým způsobem, jak relaxovat a omladit. A přidáním bylin a esenciálních olejů do vody můžete tuto relaxaci pozvednout na zcela novou úroveň. Zohledněním vůně, terapeutických výhod a dostupnosti a ceny vašich bylin a esenciálních olejů, stejně jako podle pokynů, jak připravit sedací lázeň, můžete

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru