Patrik Hartl – Knižní TIPY

Patrik Hartl, divadelní a filmový režisér, scénárista, spisovatel. Kdy jsem o něm slyšela poprvé? Před lety jsem viděla divadelní one man show Caveman, aniž bych tušila, že je jejím autorem. Pak následovala hra Vysavač, opět one man show, tentokrát pro Bohumila Klepla. Až jsem jednou viděla v televizi pána, který se šíleně smál, ten jeho smích nešel zastavit a byl strašně nakažlivý. A to byl právě on, Patrik Hartl, když mluvil o své nové knize Okamžiky štěstí. Opravdu, zkuste si ho na YouTube najít.


Patrik Hartl – Okamžiky štěstí

Teď k jeho knihám. První se mi do rukou dostal dvojromán Okamžiky štěstí. Román, který se čte z obou stran. Že si to neumíte představit? Taky mi to nejdřív přišlo zvláštní, ale autor zvolil zajímavou formu. Z jedné strany čtete příběh vyprávěný Jáchymem a když ho dočtete, pouze otočíte a dozvídáte se, jak to vlastně bylo z pohledu jeho sestry Veroniky. Když jsem knihu půjčovala dál v rodině, dohadovali jsme se o tom, z jaké strany je lepší začít, z mužského nebo ženského pohledu? Je fakt, že teprve při přečtení celé knihy vám vše do sebe zapadne a záleží jen na vás, komu dáte přednost. Obě verze stojí za to.

Patrik Hartl – Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Jelikož čtu ráda více knih od stejných autorů, hned jsem hledala, jakým dílem budu pokračovat. Sáhla jsem po Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Název se hůř pamatuje, ale hned v úvodu se dozvídáte, že se jedná o přezdívky čtyř přátel, kteří mají 20 let od maturity a uvědomují si, že jejich život není takový, jak si představovali. Proto si vymyslí několik úkolů, aby vyjeli ze zajetých kolejí a zjistili, zda na to mají. Například se musí v nečekané situaci vysvléct do naha nebo celý den nesmí zalhat. Každý se s úkolem popere svým způsobem a samozřejmě to má dopad na jejich osobní i pracovní život. Kniha je psána mužem z mužské perspektivy, a to nás zvědavé ženy zajímá, jak to vlastně v tom chlapském světě je, že?

Patrik Hartl – Nejlepší víkend

Poslední vydanou knihou je Nejlepší víkend. Na ní jsem se moc těšila. Při čtení ve mne zanechala někdy příjemný a jindy melancholický pocit, že jsem četla o příbězích, kde bych mohla být hlavní hrdinkou já. V románu je hodně postav, chvíli trvá, než se vyznáte ve všech jménech, ale nakonec zjistíte, že se všichni znají nebo se jejich příběhy ovlivňují. Hartl píše vtipně a s nadhledem o lásce, nevěře, lži, přátelství a vztazích. Jeho knihy přečtete během chvilky. S žádnou nešlápnete vedle, takže ať už vás zaujala jakákoliv, přeji příjemné počtení.

„Je krásný umět se po všech těch průserech zase pro někoho nadchnout. Nejlepší na životě přece je, že nevíme, co nás čeká. Jednou to může vyjít. Vždycky máte dvě možnosti. Buďto se budete budoucnosti bát, nebo se na ni budete těšit.“ Patrik Hartl

Patrik Hartl a jeho knihy

Seznam knih Patrika Hartla podle hodnocení (ČBDB)

  • Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2012) hodnocení 82%
  • Malý pražský erotikon (2014) hodnocení 84%
  • Okamžiky štěstí (2016) hodnocení 78%
  • Nejlepší víkend (2018) hodnocení 76%

Zdroj:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru