Galerie: Květinové vzory v interiéru

Bydlení / Inspirace / Trendy  

Většina z nás si vybaví babiččin porcelán nebo vyšívaný ubrus. Tradiční drobné kvítky v pastelových barvách jsou synonymem romantického interiéru, ale nutně nemusí být určené pro dívčí pokoj nebo ložnici single ženy.

Kvítí kam se podíváš

Když použijete květinový dekor s mírou, ozdobí i koupelnu ve stylu provence, venkovskou kuchyň nebo vintage obývací pokoj. Ve spojení s moderním interiérem, velkoformátovými nebo abstraktními motivy působí květinový vzor nadčasově a lze ho využít prakticky v jakékoliv místnosti. Na jaře a v létě vám záplava květů oživí domácnost a pokud ji použijete ve formě doplňků, až vás omrzí, vyměníte je. Inspirujte se v naší galerii květinových vzorů. Který styl je vaším favoritem?  

Romantika jako vyšitá

Drobné květy se hodí především do dívčích pokojů a romanticky laděných ložnic. Skvěle se hodí na povlečení nebo přehoz na postel. 

Cibuláky

Ale tradičních vzorů se nemusíte bát ani v kuchyni. Maminka mého manžela využila svou sbírku cibuláků a zkombinovala jí s moderními bílými skříňkami a tmavě modrou výmalbou. Vznikla tak funkční kuchyně s čistou geometrickou linkou doplněná o tradiční květinový dekor.  

Velké květy

V posledních letech hrají prim velkorysé plochy a rozměrné detaily květů. Skvěle vynikají jako velkoformátové tapety v moderním stylově čistém interiéru. Ale pokud si netroufáte na tapetu, nevadí. Tento motiv můžete přenést na rozměrný obraz nebo na textilii paravánu.      

Etno design

Květinové vzory vynášejí do interiéru barvy a ten kdo se nebojí barev, ale moderní styl mu nic neříká, uvítá etno vzory. Využijte při výzdobě bytu suvenýry z cest, které pro vás mají osobní význam a doplňte je pestrobarevnými textíliemi. Etno motivy vytvoří exotický a originální interiér pro výrazné osobnosti.  

Vintage

Vydejte se cestou přírodních tlumených tónů, které vyzní dobře v interiéru laděném ve vintage stylu. Taky už vidíte tu předsíň s ozdobným zrcadlem a na lavici polštáře s jemným florálním motivem? Nakonec si umím představit, jak by bílou stěnu oživil triptych složený z těchto tří dekorů.  

Výrazné barvy

Pokud nejste vyznavačem romantického stylu, ale toužíte po barevném oživení interiéru, vsaďte na geometrické a graficky jednoduché tvary, které mohou květiny připomínat jen zdánlivě. Hlavním rysem tohoto moderního stylu je důraz na barevnost. Křiklavé barvy, kontrasty i netradiční kombinace oživí starou komodu nebo jídelní stůl v podobě prostírání.  

Watercolor

V současnosti je velmi oblíbený motiv květin malovaný vodovými barvami. Tyto dekorace jsou jemné, zachovávají si dotek jedinečnosti a originality. Zobrazují především typickou křehkost květin v pastelové škále barev. Hodí se do interiéru ve stylu boho, který sází na jedinečný volnomyšlenkářský ráz. Ozdobte si byt závěsy nebo obrazy s tímto motivem.  

Tropická zahrada

V posledních letech se vrací do obliby široké veřejnosti dekor ve stylu tropických rostlin. Exotické květy a rozložité listy palem nabijí interiér energií a dodají mu vzrušující atmosféru. Pokud si nejste jistí, že budou hravé tropy působit u vás doma patřičně, dejte jim šanci v podobě povlaků na polštáře.

Kaktusy

Kaktus není klasickou rostlinou typickou pro květinový motiv, ale skvěle se hodí pro sarkastické osobnosti. Představte si: Letos frčí květinové vzory, tak si vyzdobím byt bodláky. Jsou nedoceněné a pichlavé, stejně jako já. Kaktusové dekorace vnesou do interiéru humor a nadsázku.

Veselé skandinávské vzory

Oblíbený skandinávský styl interiéru není jen o umírněné šedé barvě, strohých liniích a přírodních materiálech. Vzpomeňte si na ukázkové místnosti z katalogu švédského výrobce nábytku. Často se v nich objevuje netradiční barevnost a jednoduché motivy, které dodají domovu v drsných severských podmínkách pozitivní a hravou atmosféru.

Jako na zámku

Pro milovníky klasicky laděných interiérů je vhodný ornamentální motiv s floristickými prvky. Tento dekor skvěle doplní historický nebo historizující nábytek. Ale výborně doplní i moderní ložnici v podobě povlečení nebo bílou koupelnu formou vzoru na sprchovém závěsu.  

Kombinace a variace

Nebojte se kombinací několika různých vzorů. Důležité je udržet barevnost na uzdě nebo využít tlumené odstíny. Celkový dojem pak nebude působit přeplácaně. Nakonec i spojení květinových vzorů a geometrických tvarů je dnes moderní a neokoukané. Tak kolik květin si domů pustíte vy?  

Zdroj: Freepik

AK