Galerie: Květinové vzory v interiéru

Většina z nás si vybaví babiččin porcelán nebo vyšívaný ubrus. Tradiční drobné kvítky v pastelových barvách jsou synonymem romantického interiéru, ale nutně nemusí být určené pro dívčí pokoj nebo ložnici single ženy.


Kvítí kam se podíváš

Když použijete květinový dekor s mírou, ozdobí i koupelnu ve stylu provence, venkovskou kuchyň nebo vintage obývací pokoj. Ve spojení s moderním interiérem, velkoformátovými nebo abstraktními motivy působí květinový vzor nadčasově a lze ho využít prakticky v jakékoliv místnosti. Na jaře a v létě vám záplava květů oživí domácnost a pokud ji použijete ve formě doplňků, až vás omrzí, vyměníte je. Inspirujte se v naší galerii květinových vzorů. Který styl je vaším favoritem?

Romantika jako vyšitá

Drobné květy se hodí především do dívčích pokojů a romanticky laděných ložnic. Skvěle se hodí na povlečení nebo přehoz na postel.

Romantika jako vyšitá

Cibuláky

Ale tradičních vzorů se nemusíte bát ani v kuchyni. Maminka mého manžela využila svou sbírku cibuláků a zkombinovala jí s moderními bílými skříňkami a tmavě modrou výmalbou. Vznikla tak funkční kuchyně s čistou geometrickou linkou doplněná o tradiční květinový dekor.  

Cibuláky

Velké květy

V posledních letech hrají prim velkorysé plochy a rozměrné detaily květů. Skvěle vynikají jako velkoformátové tapety v moderním stylově čistém interiéru. Ale pokud si netroufáte na tapetu, nevadí. Tento motiv můžete přenést na rozměrný obraz nebo na textilii paravánu.

Velké květy

Etno design

Květinové vzory vynášejí do interiéru barvy a ten kdo se nebojí barev, ale moderní styl mu nic neříká, uvítá etno vzory. Využijte při výzdobě bytu suvenýry z cest, které pro vás mají osobní význam a doplňte je pestrobarevnými textíliemi. Etno motivy vytvoří exotický a originální interiér pro výrazné osobnosti.  

Etno design

Vintage

Vydejte se cestou přírodních tlumených tónů, které vyzní dobře v interiéru laděném ve vintage stylu. Taky už vidíte tu předsíň s ozdobným zrcadlem a na lavici polštáře s jemným florálním motivem? Nakonec si umím představit, jak by bílou stěnu oživil triptych složený z těchto tří dekorů.

Vintage

Výrazné barvy

Pokud nejste vyznavačem romantického stylu, ale toužíte po barevném oživení interiéru, vsaďte na geometrické a graficky jednoduché tvary, které mohou květiny připomínat jen zdánlivě. Hlavním rysem tohoto moderního stylu je důraz na barevnost. Křiklavé barvy, kontrasty i netradiční kombinace oživí starou komodu nebo jídelní stůl v podobě prostírání.

Výrazné barvy

Watercolor

V současnosti je velmi oblíbený motiv květin malovaný vodovými barvami. Tyto dekorace jsou jemné, zachovávají si dotek jedinečnosti a originality. Zobrazují především typickou křehkost květin v pastelové škále barev. Hodí se do interiéru ve stylu boho, který sází na jedinečný volnomyšlenkářský ráz. Ozdobte si byt závěsy nebo obrazy s tímto motivem.

Watercolor

Tropická zahrada

V posledních letech se vrací do obliby široké veřejnosti dekor ve stylu tropických rostlin. Exotické květy a rozložité listy palem nabijí interiér energií a dodají mu vzrušující atmosféru. Pokud si nejste jistí, že budou hravé tropy působit u vás doma patřičně, dejte jim šanci v podobě povlaků na polštáře.

Tropická zahrada

Kaktusy

Kaktus není klasickou rostlinou typickou pro květinový motiv, ale skvěle se hodí pro sarkastické osobnosti. Představte si: Letos frčí květinové vzory, tak si vyzdobím byt bodláky. Jsou nedoceněné a pichlavé, stejně jako já. Kaktusové dekorace vnesou do interiéru humor a nadsázku.

Kaktusy

Veselé skandinávské vzory

Oblíbený skandinávský styl interiéru není jen o umírněné šedé barvě, strohých liniích a přírodních materiálech. Vzpomeňte si na ukázkové místnosti z katalogu švédského výrobce nábytku. Často se v nich objevuje netradiční barevnost a jednoduché motivy, které dodají domovu v drsných severských podmínkách pozitivní a hravou atmosféru.

Veselé skandinávské vzory

Jako na zámku

Pro milovníky klasicky laděných interiérů je vhodný ornamentální motiv s floristickými prvky. Tento dekor skvěle doplní historický nebo historizující nábytek. Ale výborně doplní i moderní ložnici v podobě povlečení nebo bílou koupelnu formou vzoru na sprchovém závěsu.

Jako na zámku

Kombinace a variace

Nebojte se kombinací několika různých vzorů. Důležité je udržet barevnost na uzdě nebo využít tlumené odstíny. Celkový dojem pak nebude působit přeplácaně. Nakonec i spojení květinových vzorů a geometrických tvarů je dnes moderní a neokoukané. Tak kolik květin si domů pustíte vy?  

Kombinace a variace

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru