Vrzání dveří, oken, nábytku a židlí

Vydávají nepříjemný zvuk a z dlouhodobého hlediska se mohou negativně podepsat na našem psychickém zdraví. Řeč je o vrzajících předmětech. Můžeme utratit peníze za to, aby nás odborník zbavil tohoto vrzání. Nebo napřed můžeme vyzkoušet následující tipy.


Jak se snadno zbavit vrzání

Vrzání způsobuje tření, kterému můžeme zabránit použitím věcí, které většinou máme doma. V závislosti na metodě, kterou si vybereme, budeme potřebovat:

  • mazací olej
  • šroubovák či klíč k utažení šroubů
  • lepidlo
  • matice a šrouby

Až na použití mazacího oleje jde v podstatě o připevnění dvou kusů k sobě, aby nedocházelo ke tření a vrzání. To se hodí především u nábytku, hlavně u dvířek skříní, u židlí a u postelí.

Pokapání mazacím olejem

Jedná se o nejběžnější způsob, kterým lidé řeší vrzání předmětů. Je-li to možné, nakapeme mazací olej mezi dvě části předmětu, které vytvářejí vrzání. Můžeme použít i běžný olej, ale v tomto případě se jedná o opravdu krátkodobé řešení.

Stačí opravdu pouze pár kapek a hlavní je netlačit na předmět, abychom ho nepoškodili.

Utažení šroubů

Vrzání vzniká třením jednotlivých částí předmětu, proto vezmeme šroubovák či klíč správné velikosti a utáhneme všechny šrouby. Mnohdy se jedná o mnohem efektivnější řešení než nakapání oleje. Pokud vrže postel, zaměříme se primárně na šrouby v jejích rámech.

Hlavní je nezapomenout, že šrouby musejí být dobře utažené, ale utahování přílišnou silou může způsobit poškození předmětu.

Lepidlo

Někdy je nejlepší odšroubovat jednotlivé části, slepit je lepidlem a až poté je znovu přišroubovat. Šance, že předmět v budoucnu opět začne vrzat, je téměř nulová.

Upevnění maticemi a šrouby

Pokud už máme dost vrzání a chceme se ho zbavit, přiděláme na předmět dodatečné šrouby a připevníme je maticemi. Budeme tak mít jistotu, že části předmětu budou držet pevně u sebe.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru