Závěsné velikonoční ozdoby

K Velikonocům patří tradiční výzdoba domácnosti v podobě osení, barevných kraslic a větví vrby jívy, známých jako kočičky.


Jako tradiční kvetoucí dekoraci do vázy můžete použít zlatý déšť, kroucenou vrbu nebo jabloň. Možná jste promeškaly správný čas, kdy větvičky uříznout a vložit do vody. Jestli se obáváte, že vám do Velikonoc už nevykvetou, ozdobte si je závěsnými dekoracemi.

Závěsné velikonoční ozdoby
Papírové vejce

Nejběžnějším materiálem, který máme v domácnosti je papír. Vystřihněte si tvar vejce z libovolného papíru a v polovině ho přeložte. Čtyři předem připravené části slepte dohromady. Nezapomeňte mezi ně vložit stužku nebo provázek k zavěšení předtím, než je spojíte.

Papirove vejce zavesna ozdoba

Plastová jemná vajíčka

Jemná průhledná kraslice mě zaujala na první pohled. Materiál, na její výrobu naleznete nejspíše v koši na plastové obaly. Některé druhy mazacích sýrů a pomazánek mají průhledná plastová víčka bez potisku. Z nich můžete snadno vystříhat motiv vejce nebo třeba kuřete a pomocí jehlice vytvoříte dírku k zavěšení. Konečně bílým lihovým fixem zdůrazníte křivky, ale zachováte křehkost.

Kouzelní zajíčci

Motivy zajíčků snadno vytvoříte pomocí vykrajovátek na cukroví. Na jejich výrobu nebudete muset vyrábět těsto. Stejně vám poslouží dětská modelína, která na vzduchu tvrdne a má veselé jarní barvy. Vykrájené tvary nechte týden schnout a občas zkontrolujte, jestli se nekroutí. V tom případě je zatěžkejte blokem papírů nebo knihou a po chvíli závaží odstraňte, aby se nepřilepilo.

Kouzelní zajíčci

Ozdoby z vykrajovátek

Nakonec pro ty nejlínější existuje varianta, kdy uvážete stuhu na klasické vykrajovátko s jarním motivem a zavěsíte na větvičku.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru