Znáte rozdíly mezi bio saunou a finskou saunou?

Sauna není jen finská, ale má mnoho variant. Ty se liší jak zdravotními účinky, tak vlastnostmi prostředí, které vás uvnitř dřevěné kabiny čeká. Finská sauna patří zcela právem a očekávaně mezi nejoblíbenější druhy saun, ale hned na druhém místě jí na pomyslná záda dýchá bio-sauna. Pojďme si představit rozdíly, kterými se tyto dvě sauny liší.

Finská sauna je klasika, ale nevyhovuje každému

Ve svém principu je finská sauna nejjednodušší způsob, jak si užít blahodárné účinky tepelné terapie. Vzduch se uvnitř kabiny ohřívá na teploty často přesahující 100 °C a vzduch je velmi suchý.

A to je právě problém, který citlivějším osobám může vadit.

Ve velmi suchém a teplém prostředí se špatně dýchá. Horký vdechovaný vzduch může pálit na nosních sliznicích. Určité krátkodobé zvlhčení vzduchu lze dosáhnout poléváním rozpálených saunových kamenů vodou, ale mnoho lidí hledá příznivější prostředí.

finska sauna

Bio sauna má vlídnější prostředí a mohou do ní i malé děti

Technicky je bio sauna složitější. Vyžaduje totiž speciální saunové topidlo s výparníkem, tj. nádobou, do které se automaticky dopouští voda, která se teplem postupně odpařuje. Průběžně tak dochází ke zvlhčování vzduchu.

Teplota v bio sauně je mnohem nižší než ve finské sauně – pohybuje se kolem 50 – 60 °C. Vyšší je naopak relativní vlhkost vzduchu, většinou okolo 30 – 60 %.

Navíc lze saunu rozvonět přidáním vonných silic do výparníku a užívat si tak po celou dobu saunování příjemné a ozdravné účinky aromaterapie.

Pro zjednodušení se dá říci, že bio sauny kombinují finskou saunu a parní kabinu.

bio sauna

A jejich účinky na lidský organismus tak spojují výhody obou těchto terapií:

  • posilují srdce
  • dokonale regenerují organismus
  • čistí pokožku do hloubky
  • zvyšují elasticitu kůže, hydratují a vyhlazují vrásky
  • posilují imunitní systém
  • pomáhají při alergiích
  • uklidňují, uvolňují, zbavují stresu
  • jsou prevencí proti častým rýmám a nachlazení

Přijďte si bio sauny nezávazně vyzkoušet do našeho saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi. A třeba je porovnat i s finskou saunou nebo infrasaunou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru