Minimalismus jak začít – 3 tipy

Minimalismus jak začít a co to vůbec je? Minimalismus je v posledních letech stále častěji skloňované slovo. Lidé se zbavují přebytečných věcí, nebo nepořizují nové, zmenšuje se bydlení a vzniká nový fenomén – minimalistické bydlení.


Minimalisté záměrně žijí pouze s věcmi, které nezbytně potřebují k normálnímu životu. Minimalistické bydlení vám umožňuje svobodu utrácet méně peněz za zbytečné věci a věnovat více energie na skutečné žití.

Minimalismus jak začít? Upřednostněte jednoduchý životní styl

Chcete-li žít jednoduchý životní styl, budete potřebovat jednoduchý životní prostor. Udělejte si čas, abyste uklidili svůj obývací prostor. Zaměřte se na to, abyste si ponechali věci, kterých si hluboce ceníte, a vyhoďte (nebo darujte na charitu) věci, které už nepotřebujete. Nečekejte, že to zvládnete během jednoho úklidu. Je možné, že ještě po půl roce budete nacházet předměty, o kterých až později usoudíte, že jsou opravdu zbytečné.

Při prvním úklidu se zbavte všeho, o čem víte, že je již nepoužíváte. Vyčkejte pár týdnů bez těchto věcí a všimněte si, zda vám věci, které jste si nechali, slouží.

Dívejte se na svůj životní styl objektivně a minimalisticky

Nejlepší dovednost, kterou můžete ve svém životě zdokonalit, je schopnost udělat krok zpět a podívat se na věci objektivně. Jako lidé máme ve věcech v životě slepá místa, která nás brzdí. Kolikrát denně děláte věci, protože se to tak dělalo vždy? Je ten správný čas na změnu, i kdyby jen maličkostí? Spousta minimalistů udává, že při jednoduchém žití se začali jinak dívat na vztahy, kariéru nebo peníze.

Jak začít s minimalismem? Promýšlejte své záměry

Každý minimalistický nákup má svůj konkrétní smyl a praktické využití. Minimalisté žijí záměrně. Pokud je ve vašem životě něco, co nemilujete, změňte to nebo se toho zbavte. Odstranění věcí, které vám neslouží, je prvním krokem k vytvoření života, který chcete.  I kdyby to měla být pánev, na které si každé ráno smažíte vajíčka k snídani a neslouží jak má.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru