Jarní větvičky do vázy

Přeneste si trochu jara k sobě domů v podobě rašících větviček. Drobné zelené lístky jsou jednoduchou, a přesto krásnou dekorací do vázy, která vás nabije energií.


Na procházku pro jarní větvičky do vázy

Mimo klasických kočiček nebo zlatého deště si do vázy můžete téměř cokoliv. Na procházku přírodou si vezměte s sebou nůžky a zkuste si nastříhat jakékoliv napučené větvičky, které se vám budou líbit.

Efektivně působí velké pupeny šeříku nebo drobné větve vrby a lísky. Ve váze nezapomínejte větvím dolévat minimálně každý den vodu, ale nemějte je příliš ponořené. Díky velkému množství vody budou mít větvičky tendeci hnít a pokud nebudou mít dostatek vláhy, lístky okamžitě uschnou.

větvičky do vázy

Větvičky ve váze jako krásná ozdoba

Pro kvetoucí ozdobu na velikonoční stůl si nastříhejte, nejlépe měsíc předem, větve jabloně. Větve kroucené vrby dokonce snadno zapustí kořínky, takže je můžete později zasadit na zahradu a vypěstovat si z nich vlastní strom. Nakonec můžete čerpat zdroje i z vlastní zahrady. Netradičně bude působit červená vrba křivolaká, sytě zelená svída nebo kvetoucí kdoule.

Jak si ozdobit větvičky na Velikonoce naleznete zde.

Mohlo by Vás zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru