Výroba domácí podzimní dekorace – návod

Návod pro kreativní lidi, kteří si chtějí vyrobit originální podzimní dekoraci. Tentokrát si vyrobíme vyšívanou ozdobu vchodových dveří, která nám uvítá každého hosta hned u příchodu. Příprava nám nezabere mnoho času, ale výsledkem je originální dekorace, která zaujme na první pohled.


Co potřebujeme k výrobě podzimní dekorace:

  • Vyšívací rámeček
  • Barevné plátno
  • Bavlnky dle uvážení (podzimní barvy)
  • Jehlu, nit

Příprava plátna pro výrobu podzimní dekorace

Přirovnáme si plátno k vyšívacímu rámečku. Vystřihneme si část plátna, která z každé strany rámeček přesahuje o cca 5 cm. Ustřižené barevné plátno napneme do vyšívacího rámečku, tak že bude úplně napnuté. Rámeček můžeme použít dřevěný, kovový nebo plastový. U dřevěného rámečku necháme dekor buď v původní dřevěné barvě. Případně můžeme rámeček nastříkat libovolným barevným sprejem.

Jaký vzor zvolit pro podzimní dekoraci

Nachystáme si bavlnky, které nám barevně připomínají podzim. Nejlépe 3 – 4 různé barvy. Tužkou si na plátno načrtneme motiv, který budeme vyšívat. Není potřeba nic složitého. Stačí například obrys podzimního listu. V našem případě tři různě velké stromy. Vyšijeme vybraný vzor. Snažíme se vzor kombinovat způsobem, aby se plátno nezdálo prázdné ani přeplněné. K využití volného prostoru zvolíme např. jemnou dekoraci uzlíků. Můžeme vyšívat jakýkoliv podzimní motiv, který v nás vyvolává podzimní atmosféru.

Zadní stranu látky jehlou a nití sešijeme k sobě, aby se nám volná látka nedostávala dopředu před motiv. Na rámeček připevníme háček, za který dekoraci připevníme ke dveřím.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru