Příprava na zápis do školky

Nedávno jsme se s kamarádkami bavily o zápisech do školky. Některé letos chystají své děti prvně odvézt do spárů mateřské školy a chtěly vědět, co se od jejich dětí čeká.


Pobavila mě kamarádka, která se setkala s tím, že se v herním koutku dohadovaly dvě maminky o tom, co jejich dítě k zápisu umí. Jedno umělo barvy i anglicky. Druhé počítalo do 10 a zvládlo si samo zavázat tkaničky u bot.

K zamyšlení

Jako vážně? Dvouleté děti? Vždyť to moje skoro ještě ani nemluví. Každá maminka ví, že vývoj dítěte je strašně individuální a každý vám řekne – NESROVNÁVAT !!!!  Já mám třeba kamarádku, jejíž dítě v 17 měsících opakuje veškerá slova, sám jich aktivně používá několik a dokonce začíná skládat věty. A moje o 14 dní starší dcera? Řekne mami, hami, haf a paci paci. Snad to do těch 3 let doženeme.

deti ve skolce

K zápisu do školy

K zápisům do školek se dostavují různě staré děti, z různého rodinného zázemí. Opravdu je nelze srovnávat. Jedno dítě ve třech letech krásně mluví, samo se oblékne, jiné řekne sotva pár vět. Jedno opravdu umí barvy, druhé neumí pojmenovat ani základní zvířátka. Ale při správné výchově, spolupráci rodiče se školkou se všechno naučí. Někdo dříve, někdo později. Bude nás to všechny stát trošku naší trpělivosti, času a porozumění, ale společnými silami to zvládneme.

Tak a teď hurá k zápisu…

Odkaz na info pro zápis do školky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru