Raketa z papírové ruličky

 

Hru s dětmi můžete spojit i s učením nových dovedností. Nejlépe je zaujmete, pokud si budou moci vyrobit novou hračku. Papírovou raketu jsem poprvé postavila se svým synem, když mu byly 2 roky. Ani mi moc nevadilo, že malý ničitel příliš nepomáhal a hračku si brzy zničil. Protože byla ze zbytků papírů a její výroba nezabrala víc jak 15 minut, mohli jsme si další den vytvořit novou. Nakonec s přibývajícím věkem se dítě více zapojuje do tvorby a také si s kosmickou lodí hraje opatrněji.

Reklama

 

  • barevný papír
  • nůžky
  • tužka / fixa
  • lepidlo / tavná pistole / izolepa
  • trubičky od toaletního papíru / role od papírových utěrek

Nastříhejte si jednotlivé tvary z papíru. Jako pomůcka vám může posloužit víčko lepidla nebo kulatý talíř. Pro vyšší raketu použijte roli z papírových utěrek nebo slepte izolepou dvě ruličky k sobě. 

 

Na špičku rakety použijte jehlan, který vytvoříte z půlkruhu. Jehlan vložte do ruličky a přečnívající papír rozstříhejte na menší pruhy. Ty pak můžete přilepit na vnitřní nebo vnější stranu ruličky.

My jsme použili nejsnazší a nejrychlejší metodu. Jehlan jsme k vrcholu přilepili  trochou lepidla a zpevnili navíc izolepou.

 

 

Tělo lodi můžete oblepit papírem až nakonec a zamaskovat tak roztříhané okraje špičky rakety.

Jako poslední přilepte okénka, trysky a křídla. Při zdobení můžete nechat kreativitu zcela na dětech.

 

 

Měli byste počítat s tím, že vedlejším produktem bude pěkný nepořádek. Konečně ta radost v dětských očích a společně strávený čas za to přece stojí.

Reklama

Zdroj: AK

Aktuální: