Velikonoční zápichy do květináče

 

Vytvořit veselé jarní zápichy do květináče je asi nejsnazší způsob jak vyzdobit domov. Jednoduché velikonoční motivy zvládnou vyrobit i vaše děti. Připravila jsem si pro vás tři možnosti podle různých stupňů obtížnosti.

Reklama

 

Bramborová razítka

(od 2 let)

 

 

S bramborovými razítky mohou kouzlit i ti nejmenší. Výrobci tvrdí, že zdravotně nezávadné prstové barvy, které se snadno smývají, mohou používat děti od 1 roku.

Omyla jsem větší bramboru a rozpůlila ji. Potom jsem na jednu půlku vyřezala tvar kuřete a na druhou zajíce. Nejlepší bude vybrat jednoduchý zrcadlový motiv, který budete moct přilepit rubem k sobě.

Teď se mohou vyřádit i ty nejmenší děti a s vaší pomocí mohou tisknout obrázky na čtvrtku. Podle vašich preferencí použijte prstové nebo temperové barvy.

 

 

Jednoduché obličeje zvířátek jsem malovala sama, ale jestli vaše děti zvládnou nakreslit dvě tečky, křížek nebo trojúhelník, můžete jim tuto činnost přenechat.

Obrázky jsme vystříhala sama, ale s lepením mi pomáhal opět syn. Nezapomeňte vlepit mezi dva motivy špejli a nakonec ozdobte stužkou.

Reklama

 

Ovečky z vaty

(od 4 let)

 

 

Klasika, kterou jistě všichni známe ze školy. Ale i nalepená vata na čtvrtce může působit stylově.

Nejprve jsem vystříhala tvar podobný mraku ze čtvrtky. Nalepila jsem vatu na čtvrtku pomocí lepicí tyčinky. Jestliže děti nalepí vatu mimo požadovaný tvar, můžete ji zarovnat pomoci nůžek.

 

 

Potom jsem vystřihla tvar obličeje ze čtvrtky a nalepila knoflíky jako oči. Nakonec jsem nakreslila křížek jako tlamu ovce a nalepila hlavu na vatový podklad. Na bílém těle ovce lépe vynikne černá hlava.

Konečně jsem ovečku přilepila na špejli a ozdobila stužkou.

Reklama

 

Zajíčci z vajec

(od 6 let)

 

 

Nejjednodušší technika, díky které vyrobíte kouzelný zápich do květináče. Kvůli použití tavné pistole jsem ji zařadila do nejvyšší věkové kategorie.

Vejce jsem vyfoukla a pomocí tavné pistole připevnila ke špejli. Zbytek lepidla na spodní straně jsme zamaskovala pomocí ozdobné stužky, kterou ještě teplé lepidlo zafixovalo na místě.

Z plsti jsem vystříhala podlouhlé oválné tvary a nalepila je na hlavu zajíce.

Lihovým fixem jsem dokreslila jednoduchý tvar obličeje zajíce.

Zdroj: autor

AK

Aktuální: