Kniha, film a zábava pro děti

ANIMÁLIUM

Vítejte v muzeu! Tak lákají autoři knihy Animálium své čtenáře. Velkoformátová encyklopedie neobsahuje typický výčet zvířat podle druhů tříděný do kapitol. Celá kniha je koncipována jako prohlídka muzea a na titulní straně si dokonce můžete utrhnout kontrolní lístek vstupenky. Animálium je určeno pro děti od 6 let, ale překrásné ilustrace si oblíbí všechny věkové kategorie. Jednotlivé exponáty jsou doplněny krátkým informačním textem a jsou psané opravdu velkým písmem. Děti si tak mohou samy přečíst zajímavá fakta o tučňácích, zjistí, jak se vyvíjí žába nebo jaký je biotop lesů.


  • Autor: Jenny Broom, Katie Scott
  • Nakladatelství: Albatros

TŘI ČUNÍCI NEZBEDNÍCI Divadlo Rozmanitostí Most

  • od 3 let, 55 minut – přestávka

Jedná se o jednu z nejslavnějších pohádek Anglie, která se stala předlohou pro nové zpracování veselého příběhu tří prasátek. Jejich spor o materiál na domečku a následná konfrontace se zlým vlkem se končí pohádkově – dobro vítězí. „Z čeho je domek nejlepší? Ze slámy? Z větviček? Nebo z kamene?…“

CAPTAIN MARVEL

  • Akční / Dobrodružný / Sci-Fi USA, 2019, 124 min

Puberťáci ocení filmovou adaptaci klasického komiksu s názvem Captain Marvel. Jedná se o první film z dílny Marvel Studios, kde hlavní hrdinkou je žena. Carol Danversová (Brie Larson) je pilotkou amerického letectva. Během mise je vystavena mimozemskému záření, které jí dodá nadlidské schopnosti. Společnost Marvel prozradila, že Captain Marvel by měla být nejsilnější postavou z celého jejich fiktivního světa. A nakonec si přijdou na své i maminky, protože v jedné z hlavních rolí se objeví Jude Law.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru