O statečné hvězdičce

První literární dílo mé nadané a kreativní neteře O statečné hvězdičce. Protože jsme vás v předchozím článku nabádaly, aby jste více četli svým dětem, nabízíme vám neokoukanou pohádku i s vlastními ilustracemi ke stažení.


TIP: Abyste si vytiskli text ve formátu knihy, musíte změnit v nastavení tisku na ruční oboustranný tisk. Během tisku pak první dvě stránky otočíte opačným směrem a necháte znovu tisknout. Každá tiskárna má jiný podavač, proto je dobré si tisk nejprve vyzkoušet. Pak už jen stačí listy sešít a máte nový příběh na dobrou noc.  Ke stažení

O statečné hvězdičce – Amálie Zemanová

Bylo nebylo jednou jedno nebe, ve kterém vládl Měsíc a Slunce. Nejspíš všichni víte, že Slunce vládne ve dne a Měsíc v noci. A stejně tomu je i v téhle pohádce.Ale tato pohádka není o Slunci a o Měsíci. Je o hvězdičce, která dokázala nemožné. Teď už nesmíme víc prozrazovat a jdeme na pohádku.

Mezi miliardami hvězd žila jedna hvězdička, která se jmenovala Třpytka. Nebyla obyčejná jako všechny ostatní hvězdy a nebi. Třpytka byla jiná, protože nesvítila a byla černá jako tma. Ostatní hvězdy se jí kvůli tomu smály a neměly ji rády. Hvězdičku to netrápilo a žila si svůj hvězdný život sama se sebou.V jednom velice nudném dni se stala strašná věc. Někdo krále Měsíce unesl.

O statečné hvězdičce

Na trůn místo něj usedl jeho bratr Měsíc Druhý. Ten byl velice zlý a ošklivý. Rád měl jenom sebe a svůj knírek. Jednoho dne nařídil, aby všechny hvězdy zhasly.„A proč máme zhasnout?“ ptaly se hvězdy.„Protože mě vaše třpytění svítí do očí a já nemůžu spát!“ odpověděl.A tak všechny hvězdy poslechly a na nebi nesvítila ani jediná.

O statečné hvězdičce

Zatímco Měsíc Druhý krutě vládl, Třytka měla podezření, že krále Měsíce unesl jeho bratr. Jenže nevěděla, kde by ho mohl skrývat. Jednou šla třpytka kolem vojáků meteorů, kteří sloužili novému vládci a slyšela jak se domlouvají, že krále Měsíce tajně popraví.„A kdy ho popravíme?“ zeptal se jeden.„Hned zítra. Provedeme to v té jeskyni, kde zemřel Mars Hvězďák.“ odpověděl druhý voják.To Třpytce už stačilo a pádila za Sluncem, aby jí pomohlo krále Měsíce osvobodit. Jenže Slunce pomoc odmítlo, protože ono vládne přes den a co se děje v noci ho nezajímá.

O statečné hvězdičce

Tak se Třpytka vydala na záchrannou misi sama. Do batohu si sbalila nožík a baterku a šla do jeskyně. Zanedlouho došla na místo, rozsvítila baterku a na samém konci jeskyně našla spícího krále Měsíce. Zaradovala se, už už chtěla vytáhnout nožík, ale najednou zaslechla divné zvuky. Byl to Měsíc Druhý se svými vojáky.„Vstávej!“ zakřičel.„Co se děje?“ ptal se jeho bratr.„Rozvažte ho a jde se na popravu.“ přikázal Měsíc Druhý vojákům.Vojáci položili rozespalého krále Měsíce na kámen a krutý vládce poručil „Až napočítám do tří, useknete mu hlavu.“Když začal počítat, Třpytka vyskočila ze svého úkrytu a zakřičela: „Zadržte!“ a začala utíkat.

O statečné hvězdičce

Překvapený Měsíc Druhý s vojáky se za ní rozeběhli a jeho bratr zmatku využil k útěku. Vojáci byli hvězdě v patách, ale ta najednou zakopla o kámen a spadla dolů z oblohy. Její pronásledovatelé na ní koukali, dokud jim nezmizela z dohledu. Protože Třpytka udělala dobrý skutek, přeměnila se během pádu na dívku a dopadla do moře. Tam jí zachránil mladý rybář Jakub, který zrovna v těchto místech rozhazoval sítě. Ale to už je jiný příběh…

O statečné hvězdičce

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru