3 tipy na zdobení velikonočních vajec s dětmi

Reklama

Velikonoce / Volný čas / Tvoření s dětmi

Jestliže vás nebaví klasické barvení vajec nebo zrovna nemáte čas louhovat vajíčka v octovém horkém nálevu, zkuste pár jednoduchých triků, jak snadno a rychle ozdobit velikonoční kraslice. Naše tipy jsou netradiční a snadné. Díky nim můžete do tvorby zapojit i vaše děti.

Čmárání s voskovkami

Na uvařené, ještě teplé vejce můžete malovat obyčejnými voskovkami. Tato technika je vhodná i pro nejmenší děti, které se mohou kreativně vyjádřit. Jen musíte dát pozor, aby vejce nebyla příliš horká a v dětských rukách nepopraskala. Já jsem si vystřihla kousek z papírového obalu na vajíčka a použila ho jako stojánek. Když vajíčka vychladnou, ztuhne i vosková barva.

Kouzlo lepící pásky

Současným trendem jsou designové lepící pásky, které můžete sehnat v papírnictví, ale často i v supermarketu. Nejlépe vám poslouží tenké a dobře přilnavé pásky, které můžete omotávat nebo vystřihovat z nich různé ornamenty. Já jsem požila velkou květinovou pásku, se kterou se hůře pracovalo v ploše, ale ten květinový motiv mě prostě okouzlil.

Reklama

Veselé i moderní

Dalším jednoduchým a efektivním způsobem je využití lihového fixu. Pomocí něj můžete vytvořit veselé obličeje nebo geometrické obrazce.

TIP: Vliv lihové fixy na vařené vejce by mohl být pro zdraví škodlivý. Použijte tuto techniku na vyfouklá vejce nebo na ta, která budou sloužit pouze jako dekorace.

Zdroj : autor

AK

Reklama

Aktuální: