3 tipy na zdobení velikonočních vajec s dětmi

Jestliže vás nebaví klasické barvení vajec nebo zrovna nemáte čas louhovat vajíčka v octovém horkém nálevu, zkuste pár jednoduchých triků, jak snadno a rychle ozdobit velikonoční kraslice. Naše tipy jsou netradiční a snadné. Díky nim můžete do tvorby zapojit i vaše děti.


Čmárání s voskovkami

Na uvařené, ještě teplé vejce můžete malovat obyčejnými voskovkami. Tato technika je vhodná i pro nejmenší děti, které se mohou kreativně vyjádřit. Jen musíte dát pozor, aby vejce nebyla příliš horká a v dětských rukách nepopraskala. Já jsem si vystřihla kousek z papírového obalu na vajíčka a použila ho jako stojánek. Když vajíčka vychladnou, ztuhne i vosková barva.

Ozdoba velikonočních vajíček voskovkama

Kouzlo lepící pásky

Současným trendem jsou designové lepící pásky, které můžete sehnat v papírnictví, ale často i v supermarketu. Nejlépe vám poslouží tenké a dobře přilnavé pásky, které můžete omotávat nebo vystřihovat z nich různé ornamenty. Já jsem požila velkou květinovou pásku, se kterou se hůře pracovalo v ploše, ale ten květinový motiv mě prostě okouzlil.

Kouzlo lepící pásky

Veselé i moderní

Dalším jednoduchým a efektivním způsobem je využití lihového fixu. Pomocí něj můžete vytvořit veselé obličeje nebo geometrické obrazce.

TIP: Vliv lihové fixy na vařené vejce by mohl být pro zdraví škodlivý. Použijte tuto techniku na vyfouklá vejce nebo na ta, která budou sloužit pouze jako dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru