3 moderní techniky barvení vajec

Nápadů na netradiční barvení velikonočních vajec je plný internet. Vybrala jsem si 3 techniky, které se mi nejvíc líbily a vyzkoušela jsem je. Jak sami uvidíte, nápad je někdy dobrý, ale reálný výsledek je strašný.


Lihové fixy

Klasickým lihovým fixem jsem zkoušela malovat na vejce už ve článku 3 tipy na tvorbu kraslic s dětmi.

Tato technika je levná, snadná a zajímavá, stačí jen načerpat inspiraci, co všechno by se dalo na vejce namalovat. Fix rychle schne, dobře se s ním pracuje a seženete ho v jakémkoliv obchodě. Mně ale nejvíc nadchla bílá a zlatá barva permanentního fixu. Jestliže rády něco vytváříte, investujte do barevných popisovačů. Drží na každém materiálu a díky barevné škále, která je k dostání, s nimi můžete doslova kouzlit.

lihove fidy ozdoba vajec

Lak na nehty

V rámci této techniky jsem měla velká očekávání, ale také velké zklamání. Nechci tvrdit, že nefunguje nebo je špatná, ale rozhodně je složitější, než se z videí na YouTube zdá.Celý postup spočívá v tom, že do misky s vodou (do takové, kterou pak vyhodíte) nalijete vodu a hladinu pokapete lakem na nehty.

Pomocí různých barev a opatrným promícháním vytvoříte zajímavé vzory. Nakonec ponoříte do vody vejce a voilà – rakovinotvorné buněčné štěpení na vejci je hotové. Nejenže lak na povrchu zcuckatěl a navrstvil se, ale také místy stekl a vytvořil nevzhledné bubliny.

Jednoznačně takhle výrazné a veselé barvy jinak nevytvoříte, ale chce to najít ten správný grif, aby byl výsledek esteticky hodnotný. Já to nevzdám, ještě pár pokusů udělám a postřehy doplním.

Bublinková folie

Asi nejlepší efekt s nejmenší námahou vytvoříte pomocí bublinkové folie.Ja jsem si vajíčka nejprve natřela podkladovou barvou. Použít můžete temperu, vodou ředitelnou permanentní barvu nebo klidně zbytek barvy na stěny. Určitě namalujte dvě vrstvy a pro lepší výsledek barvu tupejte houbičkou na nádobí. Docílíte tak hladkého a celistvého povrchu spíše než štětcem. Až podklad zaschne natřete bublinkovou fólii kontrastní barvou a přejeďte vejcem vodorovně po povrchu folie.

bublinkova folie zdobeni vajec

TIP: Nejlépe se vám bude malovat na vyfouklá vajíčka, přilepená ke špejli. Budete je moci lépe držet a než zaschnou, píchněte je rovnou do květináče nebo si udělejte stojánek z obalu na vajíčka.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru