Humor a nadsázka v bydlení

Ačkoliv se trendy letošního roku pro internetový design vztahují především k udržitelnosti a ekologickému smýšlení, nevyhýbají se ani otázce humoru a nadsázky.


Veselé motivy a vtipné detaily jsou velmi oblíbeným trendem, který se netýká pouze dětských pokojů. Humor můžete přenést do interiéru pomocí drobných dekorací nebo výrazných barev. Po období, kdy v našich domácnostech dominoval minimalistický skandinávský styl, bude veselá výzdoba příjemným oživením. Jasné barvy jsou pro jaro a Velikonoce typické, takže pokud chcete oživit svůj byt trochou divočiny, je ten správný čas.

Pastelové barvy

Na designovém veletrhu v Eindhovenu představila značka Supertoys pastelové stolky, které by se vyjímaly v nejedné animované pohádce. Za své výtvory získali hlavní ocenění – za nejlepší stánek na veletrhu. Asi těžko si představíte, že podobný kousek budete mít u sebe doma, ale hravá barevnost vás může inspirovat.

Veselé polštáře

Není nutné nakupovat nový nábytek nebo vymalovat. Veliké změny s malým usilím docílíte pomocí textílií. Veselé polštáře, barevné závěsy nebo pestré přehozy. Na konci sezóny vše schováte do skříně a znovu změníte atmosféru celého bytu.

Veseleé polštáře

Koneckonců polštáře nemusí být zajímavé pouze svým vzorem. Britská značka Aseptic Studio zaujala veřejnost svými polštáři ve tvaru bezhlavého panáka. Někomu to může připadat morbidní, ale podobný polštář vám bude dělat společnost u televize a nebude vám přepínat programy.

https://www.instagram.com/p/Bo01RMNlU-X/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Protože jaro je hlavně o rostlinách, velkou službu vám udělají barevné květníky. Znovu nemusíte vykoupit květinářství. K oživení úplně postačí natřít starý květináč výraznou barvou nebo ho pomalujte hravými zvířecími motivy.

Kohout jako malovaný

V souvislosti s Velikonocemi si vybavíme také s obrázky ovcí, kuřat nebo zajíců. Pokud nemáte chuť vyskládávat si na okenní parapet sošky králíků, pořiďtě si například plakát s obrázkem kohouta. Investice do pravé umělecké grafiky není velká, ale její hodnotu oceníte časem, protože podobný obraz vás neomrzí.

Kohout jako malovaný

Velikonoční svátky jsou spojené s tradiční i pestrou lidovou kreativitou. V tomto čase si lidé zdobí příbytky vším možným i nemožným. Obchody jsou plné různých dekorací, které jsou často za hranicí kýče. Nemusíte se obklopovat roztomilými jehňátky nebo rozkošnými kuřátky. Vtip může být v použitém materiálu, jako je například věnec s umělých zaječím chlupem.

Velikonoční zajíc

Koneckonců vše co je vtipné, není současně vkusné nebo umělecky hodnotné. Vše, co se líbí mně, se nemusí líbit ostatním. Proto mám několik dobře míněných rad na závěr, kterými bych veselé Velikonoce uzavřela.

Méně je více.

Kvalitní přírodní materiál bude působit lépe, než plast.

V podstatě cokoliv je lepší, než plyšové kuře na nožkách.

Vlastní nebo dětská tvorba bude mít pro vás speciální osobní význam.

Pokud se chcete inspirovat a tvořit, podívejte se na Pinterest.

Pokud chcete nakupovat zajímavé a současně kvalitní dekorace, projděte si Fler.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru