Jak pečovat o rty v ročních obdobích

Ať už jsou venku teploty vysoko nad nulou, anebo mrzne, naše rty potřebují každodenní péči přizpůsobenou teplotním podmínkám. V drogeriích je na výběr velká spousta různých balzámů, pomád a lojů. Je ovšem velmi důležité sledovat složení výrobků. Nadměrné vysušení se projevuje zarudnutím okrajů rtů, pálením, anebo svěděním.


Jak pečovat o rty v létě

V létě nepociťujeme takovou potřebu se o rty starat, opak je ale pravdou. Nejlepším řešením je si rty chránit balzámem s ochranným UV faktorem. Častý zlozvyk je, si suché rty zvlhčovat olizováním. Olizování ale způsobuje ještě větší vysušení. 

Jak pečovat o rty v zimě

Přes chladné a zimní období je potřebné vybírat balzámy s co nejmenším obsahem vody. Voda obsažená v balzámech dokáže v zimním období rty ještě více vysušit a při teplotách pod 0°C může na rtech i zamrzat. V zimě jsou nejčastěji používané čisté vazelíny.

SOS pro vysušené a popraskané rty

Při velkém vysušení je na řadě hydratace a odstranění suché a odumřelé kůže. Peeling pro odstranění suché kůže můžeme zprostředkovat za pomocí měkkého kartáčku a kokosového oleje. V sítích drogerií je možné zakoupit přímo peeling na rty. Pro hydrataci je nejlepší maska z čistého medu anebo olivový olej. Obojí je ideální aplikovat na noc, aby ráno byli rty vláčné a vyživené.

Nejlepší je ovšem pravidelná péče, a to znamená si nanášet ochranný balzám  i několikrát denně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru