Korálová barva roku

Korálová barva byla společností Pantone zvolena jako barva roku 2019. Teď si možná říkáte, že je vám úplně jedno, jakou barvu nějaká firma vybírá – buď máte své oblíbené, nebo se o barevné kombinace vůbec nezajímáte.


Barvu roku 2019 výhrála korálová barva

Jenže otázka volby barvy roku je každoroční událost, která se koná již několik desítek let a spousta lidí se na ni vyloženě těší. Daná barva ovlivní nejen interiérové trendy, ale také módní průmysl, kosmetické výrobky, marketingovou oblast i spotřební zboží a užité umění. Zjednodušeně se dá říci, že díky jednomu rozhodnutí bude letos kolem nás hodně věcí v korálové barvě.

Pantone Color Institute

Pantone Color Institute ovlivňuje vývoj celosvětových trendů již 20 let. Americká korporátní společnost se sídlem v New Jersey je především známá pro svůj systém barev – Pantone Matching System a volbu barvy roku. Dále poskytují poradenství v oblasti výběru barev, psychologie působení na zákazníka a poskytují vzorník přesných tónů barev.

Korálová barva

Výběr barvy

Samotný výběr barvy není jen otázkou snadného rozhodnutí, vše podléhá promyšleným zvážením a analýzám trendů. Odborníci hledají nové barevné kombinace, které navazují například na nové technologie, sociální problémy, sportovní události nebo životní styl.

Korálová barva

Living Coral 16-1546 je barva pro někoho špatně definovatelná. Světlá červená s nádechem růžové a oranžové. Snadno zaměnitelná s jahodovou, rumělkovou nebo tmavě broskvovou.

Podle společnosti Pantone má korálová barva symbolizovat teplo a pohodlí, v neustále měnícím se prostředí digitálních technologií a sociálních médií. Korálová je živoucí měkká barva, která dodá interiéru pozitivní energii. Využijte její hravost v podobě snadno vyměnitelných textilií. Tato barva znázorňuje temperament, spolehlivost a optimismus.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru