Čemeřice

Čemeřice bývá označována jako rebelka. Kvete obvykle na přelomu února a března a nevadí jí ani sníh. Naopak v době, kdy kvete většina rostlin, čemeřice odpočívá.


Čeměřice vás okouzlí

Mne okouzlila především svou nenáročností, protože nevyžaduje žádné specifické podmínky pro růst. Já jsem ji, neznalá souvislostí, umístila na jižní stranu zahrady, kde je pod vrstvou substrátu jílové podloží. Její květy mi již pátým rokem oznamují brzký příchod jara a žádnou speciální péči ji nevěnuji. Jestli ji chcete mít ve vhodnějšího podmínkách, tak čemeřicím vyhovuje polostín s vlhkou, ale nepřemokřenou půdou. Rostliny uvítají velkou zásobu živin v půdě, proto odborníci doporučují pravidelné hnojení.

kvetoucí čemeřiceČemeřice je dlouho svěží

Čemeřice je zajímavá a oblíbená díky svým květům, které vydrží dlouho svěží i ve váze. Krása jejího květenství bývá spojována s přívlastky jako tradiční, mystická nebo tajuplná. To je způsobeno tím, že některé druhy čemeřic používali Keltové k výrobě jedových hrotů pro lov zvěře. Současně se hojně využívaly i pro jejich léčivé účinky. V minulosti tedy měly čemeřice pověst magických či čarodějných rostlin.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru