Tipy na romantické filmy

Hříšný tanec nebo Titanic bych ani nemusela zmiňovat, protože profláklejší romantický titul jen stěží naleznete. Nechci se ani odkazovat na klasiky jako jsou Prázdniny v Římě a Casablanca nebo známé dojáky jako Duch nebo Zápisník jedné lásky. Tak kde začít a jak to pojmout?


Jednoduše. Vyfiltrovala jsem si na CSFD romantické filmy od roku 2000 a objevila jsem i pro mne nové nebo zapomenuté filmové hity.

Věčný svit neposkvrněné mysli

  • Drama / Romantický / Sci-Fi
  • USA, 2004, 108 min
  • csfd.cz

“Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine…”

Tento film mám moc ráda, shlédla jsem ho už několikrát a pokaždé mě něčím překvapil. Na úvod musím upozornit na to, že to není snímek vhodný k žehlení. Narušování časové linky, asociace, střípky vzpomínek a další myšlenkové pochody zamilovaného muže, který se nechce vzdát své lásky, musíte dobře vnímat, aby vám neunikly detaily.

Manžela jsem nalákala, aby se díval se mnou, protože je to přece sci-fi žánr. Nejdřív se vyjádřil v tom smyslu, že by asi měl být zdrogovaný, aby pochopil smysl. Pak se dost smál, někdy i ve chvíli, kdy tam nic vtipného nebylo, ale nakonec si myslím, že byl spokojený.

A já? Užila jsem si to skvěle. Při scéně v knihovně jsem si pobrečela. Ujistila jsem se, že každý vztah je komplikovaný a je nutné si stanovit priority.

Věčný svit neposkvrněné mysli

Amélie z Montmartru

  • Komedie / Drama / Romantický
  • Francie / Německo, 2001, 117 min
  • csfd.cz

“Amélie žije v pařížské čtvrti Montmartre, která je světem sama pro sebe…”

Pozitivní, barevný, milý, poetický s krásnou hudbou, ale také kýčovitě romantický, naivní, divný. To jsou přívlastky, které napsali diváci v hodnocení filmu. Zdůrazňuji, že těch kladných hodnocení je daleko více, jen mne moc nepřekvapilo, že se někomu film nelíbil.

Amélie z Montmartru je favoritem mé švagrové, dokonce pojmenovala svou dceru po hlavní hrdince. Proto jsem si předem říkala, že to bude dobrý film.

Opět jsem při sledování žehlila, tak mi možná unikly některé zajímavé detaily, hlavně po vizuální stránce. A i když se mi film líbil, tak se musím přiznat, že mezi mých top 10 se nedostane. Zatím.

Spoustě diváků se film napoprvé nelíbil, ale většina z nich se shoduje, že po druhém shlédnutí nebo v originálním znění, se jim příběh nesmělé a křehké Amélie dostal pod kůži.

Amélie z Montmartru

Velká ryba

  • Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Drama
  • USA, 2003, 125 min
  • csfd.cz

“Edward Bloom byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí, kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa.”

Na posledním snímku se mi líbilo především skvělé herecké obsazení. Ewan McGregor je sympatický hrdina, milovník i snílek, s kterým se divák dokáže ztotožnit. Svět plný absurdní fantazie je pro režiséra Tima Burtona typický, ale v tomto příběhu má krásnou poentu. Ukazuje, jak tenká může být hranice mezi tím, co se opravdu stalo, a tím, co bychom si přáli.

Ve filmu jsou dvě pro mě výrazné vztahové zápletky. Ta první je mezi hlavním hrdinou a jeho osudovou ženou. Láska až za hrob je v tomto příběhu pojatá uvěřitelným způsobem, kdy se dva lidé milují přes všechny své chyby a problémy, které jim život přinese. Druhá linka má vážnější téma a tím je komplikovaný vztah mezi otcem a synem.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru