Zdravotní přínosy éterických olejů

Skvělá vůně není jedinou předností éterických olejů. Jsou také výborným pomocníkem při redukci stresu, pomáhají s lepším spánkem a léčí plísně. Éterické oleje jsou extrakty z rostlin. Destilací se přemění “esence” rostliny do kapalné podoby. Využívají se pro různorodé léčebné a rekreační přínosy. Vybírat můžete z širokého portfolia esenciálních olejů.


Výhody pro zdraví

Esenciální oleje jsou známými představiteli tradičního i lidového léčitelství rozšířeného po celém světě.

Redukují stres

V aromaterapii jsou využívány pro zvládání úzkosti a stresu. Pokus provedený na mužských dobrovolnících, kteří inhalovali 2 – 10 kapek, ukázal pokles úzkosti.

Plísňové infekce

Studie zaměřená na čajovníkový olej prokázala jeho účinky a to v podobě antimikrobiálních vlastností. Olej lze použít na afty, mykózu nohou a plísně.

Pomoc při spánku

Levandulový olej má blahodárný vliv na kvalitu spánku. Studie provedená na lidech trpící demencí toto tvrzení prokázala. Bylo zjištěno, že kapky esenciálního oleje nanesené na ručníky okolo polštářů pomohou k delší době spánku.

Prevence nemoci

Spousta esenciálních olejů je obdařena antioxidačními účinky. Antioxidanty pomáhají k prevenci proti onemocněním způsobených volnými radikály. Studie se zabývají tím, jak esenciální oleje přidané do potravin mohou navýšit náš příjem antioxidantů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru