Bavlna do vázy

Co si představit pod bavlna do vázy? Pokud se vám líbí styl farmhouse, jistě znáte dekorace ze sušených větví bavlníku. Bíle bambulky připomínající smotky vaty jsou pro rustikální interiéry typické. Zajímavou informací pro vás může být, že se nejedná o květenství rostliny, ale prasklé tobolky plodů s chlupatými semeny.


Je to jednoduché

Sama jsem netušila, jak snadné bude vytvořit si podobné dekorace doma. Stačí během procházky nasbírat pár větví a šišek. Vezmete si s sebou nůžky, aby se vám větve lépe stříhaly. Nejlépe se budou hodit ty rovné bez výrazného zabarvení. Pak už jen stačí použít kouzlo tavné pistole.

Potřebné pomůcky

  • Suché větve
  • Šiška
  • Vata
  • Tavná pistole
  • Nůžky

Bavlna do vázy

Postup vytvoření bavlny do vázy

Postup je velmi jednoduchý. Namuchlejte vatu do malých bambulek. Každá nepravidelnost je vítána, protože příroda také není symetrická. Z šišky vylámejte jednotlivé šupiny. K tomu bude potřeba trocha hrubé síly. Poté pomocí tavné pistole přilepte šupiny šišek na vatové smotky.

TIP: Borovicové šišky poslouží tomuto účelu nejlépe díky velkým klenutým šupinám.

Bavlna do vázy
Nakonec nalepte jednotlivé zralé plody na větvičky. Hotovou dekoraci můžete dát do vázy, ozdobit s ní věnec nebo ji nechat jen tak ležet na poličce.

TIP: Věrnějšího vzhledu docílíte pomocí hnědé bavlnky, kterou přidáte pod šupiny šišek.

Bavlna do vázy

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru