Jak moc se máš rád?

V životě je nejdůležitější být za dobře s jedinou osobou – sami se sebou. Zní to jako tisíckrát omílané klišé, ale láska k sobě je tím nejbohatším zdrojem pro lásku, kterou pak poskytujete dalším lidem.

Jako miminka se rodíme krásní a naprosto dokonalí. Jsme bezpodmínečně milováni a bráni takoví, jací jsme. Dospíváním přejímáme názory druhých a normy, podle kterých bychom se měli určitým způsobem chovat a podle kterých bychom měli určitým způsobem vypadat. Můžeme mít pocit, že sem nepatříme, můžeme se cítit jako nepasující článek skládanky a děláme vše proto, abychom pasovali.


Bohužel, často tyto pocity nedoprovází pouze životní fázi dospívání, ale mnohdy i celý náš život. Ráda bych tedy těmito řádky připomněla pár věcí..

❤Naše těla nám byla dána velkým darem a není důvod, proč je nemilovat. Naše těla jsou krásná a je jen na nás, jak o ně budeme dále pečovat. Tělo nás nikdy nenechá ve štychu. Srdce nám bije bez námahy, dýcháme automaticky, dokážeme unést nákup, koukat na film, pomilovat se, chutnat, vnímat, prožívat a to jen proto, že tělo máme. Važme si ho, je to ta nejcennější věc na planetě!

❤Naše pocity jsou pokaždé validní – pokaždé mají hodnotu. Vše, co prožíváme, je vždy v naprostém pořádku. Dopřejme si prožívat vztek a pořádně se naštvat, dopřejme si pláč a topit se v slzách, dopřejme si milovat a dát lásku plně najevo.. Přijmutím pocitů přijmeme zároveň i sebe. Nezapomínejme na to a nezakazujme si cokoliv cítit, udělme si svobodu cítit.

❤Naše názory utváří nás samé. Co člověk, to tisíc názorů. Prozradím vám jednu věc – NEMŮŽEME se zavděčit všem a každému. Raději buďme námi – i s chybami a zvláštnostmi. Ti, kteří nás takto přijímají, jsou ti, pro které má cenu žít. Oslavujme naše názory a nebojme se je plně projevit!

❤Buďme si tím největším parťákem. Umět se pochválit, pohladit, ukonejšit, ale i říct, že tohle jsme zrovna pokazili, je dle mého názoru nejkrásnější vlastnost. Ať jsme udělali v životě tisíc věcí špatně, vždy je naopak nějaká věc, kterou můžeme provést pro jejich nápravu. Určitě jsme udělali i milion věcí správně! Přijměme fakt, že člověk je chybující tvor a buďme na sebe v každém ohledu hodní.
❤Když nás něco štve, v klidu to přiznejme! Mluvit otevřeně o tom, co nás nadmíru štve a nedělá nám dobře je jedna z nejdůležitějších věcí! Nejen, že po sobě nenecháme šlapat, ale v našich očích automaticky vzrosteme – je to signál sebelásky.

Tak prosím, nenechme druhé rozhodovat o našich životech. My jsme ti, kteří si určují cestu. Sami si rozhodněme o naší hodnotě a nenechme nikoho ji zbortit. Dělejme, co nás baví a tím si tvořme život – měkce, s úctou a největší láskou k sobě. Je to v našich rukách!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru