Matcha tea – kvalitní čaj v prášku

Matcha tea se řadí do skupiny zelených čajů. Jeho pěstování je známo velmi dlouhou dobu a v současné době se těší velké oblibě.


Čaj se připravuje z pečlivě vybraných mladých čajových lístků, které se nejprve usuší a pak se rozemelou na jemný prášek. Nápoj z něho vyrobený nabízí nejen lahodnou chuť, ale také celou řadu zdravotních benefitů.

Odlišnosti Matcha tea od běžného zeleného čaje

Jak již bylo řečeno, jedná se o jemný prášek. Během procesu výroby je vynechána fermentace. Výsledný prášek neobsahuje žádná barviva, konzervanty ani jiné další přísady. Kvalitní Matcha tea je 100% zelený čaj. Jestliže popíjíme Matcha tea, do těla se nám dostává celý čajový list, proto je nápoj z tohoto druhu čaje připravovaný daleko silnější, než jiné druhy zeleného čaje.

Zelený prášek můžeme využít pro přípravu nápoje teplého i studeného nebo lahodného koktejlu. Setkáme se s ním však také při přípravě čokolády nebo zmrzliny. Oblíbili si jej i cukráři a pekaři.

Matcha tea

Zdravotní přínosy Matcha tea

Obsahuje jeden velmi silný antioxidant, který dokonale podporuje spalování tuků. Kromě toho zrychluje náš metabolismus. Může být tedy účinným pomocníkem při redukční dietě, u níž nemá žádné vedlejší účinky. Nezvyšuje krevní tlak ani srdeční tep.

Další druhy antioxidantů pomáhají v boji proti některým chorobám a mají pozitivní vliv na naši pokožku a vlasy.

Zelenou barvu způsobuje množství chlorofylu (zelené rostlinné barvivo), který je obohacený aminokyselinami. Vítané jsou jeho detoxikační vlastnosti, může být účinným pomocníkem při odstraňování těžkých kovů a některých nežádoucích chemických sloučenin.

Povzbuzující účinky dodá čaji teofylin. Jeho vstřebávání do krevního oběhu, oproti kofeinu, probíhá postupně. Díky tomu se energie uvolňuje po delší dobu.

Mohlo by Vás zajímat

Přejít nahoru