Matcha tea – kvalitní čaj v prášku

 

Matcha se řadí do skupiny zelených čajů. Jeho pěstování je známo velmi dlouhou dobu a v současné době se těší velké oblibě.

Reklama

Čaj se připravuje z pečlivě vybraných mladých čajových lístků, které se nejprve usuší a pak se rozemelou na jemný prášek. Nápoj z něho vyrobený nabízí nejen lahodnou chuť, ale také celou řadu zdravotních benefitů.

 

 

Zdroj foto: https://www.pixabay.com

 

Odlišnosti Matcha tea od běžného zeleného čaje

 

 

Jak již bylo řečeno, jedná se o jemný prášek. Během procesu výroby je vynechána fermentace. Výsledný prášek neobsahuje žádná barviva, konzervanty ani jiné další přísady. Kvalitní Matcha tea je 100% zelený čaj. Jestliže popíjíme Matcha tea, do těla se nám dostává celý čajový list, proto je nápoj z tohoto druhu čaje připravovaný daleko silnější, než jiné druhy zeleného čaje.

Zelený prášek můžeme využít pro přípravu nápoje teplého i studeného nebo lahodného koktejlu. Setkáme se s ním však také při přípravě čokolády nebo zmrzliny. Oblíbili si jej i cukráři a pekaři.

Zdravotní přínosy Matcha tea

 

Obsahuje jeden velmi silný antioxidant, který dokonale podporuje spalování tuků. Kromě toho zrychluje náš metabolismus. Může být tedy účinným pomocníkem při redukční dietě, u níž nemá žádné vedlejší účinky. Nezvyšuje krevní tlak ani srdeční tep.

Další druhy antioxidantů pomáhají v boji proti některým chorobám a mají pozitivní vliv na naši pokožku a vlasy.

Reklama

Zelenou barvu způsobuje množství chlorofylu (zelené rostlinné barvivo), který je obohacený aminokyselinami. Vítané jsou jeho detoxikační vlastnosti, může být účinným pomocníkem při odstraňování těžkých kovů a některých nežádoucích chemických sloučenin.

Povzbuzující účinky dodá čaji teofylin. Jeho vstřebávání do krevního oběhu, oproti kofeinu, probíhá postupně. Díky tomu se energie uvolňuje po delší dobu.

 

 

 

Aktuální: