Online sekáče jak správně nakoupit

Láká vás nakupování z druhé ruky, ale nemáte rádi přehrabování se v mnohdy nepřehledných second handech? Vyzkoušejte online sekáče na nákupy. Ideální pro milovníky a lovce levných a kvalitních kousků za pár korun.


Nevýhodou online nákupů z druhé ruky je, že si oblečení nemůžeme “osahat.” Proto zde mám tipy, jak efektně nakoupit na online sekáčích a nespálit se.

Materiál

Ne všechny online sekáče mají v popisku materiál, ze kterého oblečení je. Oblečení má plnit funkci – zahřát, být vzdušné, nekousat, být příjemné a slušet. To však polyesterové oblečení či jiný umělý materiál splňovat nebude. Pozor abyste se nespálila a nekoupila nevhodný kousek, ve kterém se budete potit, nebude hřát a o příjemném pocitu na těle si můžete nechat zdát.

Proto se zaměřujte na složení a snažte se kupovat oblečení s větším podílem vlny, bavlny, kašmíru či viskózy.

Filtry

Na e-shopech používejte filtry, kde si nastavíte složení. Přeci nebudete kupovat kabát za 4000,-, který je z větší poloviny z polyesteru. Ten vás totiž nezahřeje. Maximálně provětrá vaši peněženku. Nebo manželovu.

Značka

Jistě máte ve svém šatníku nějakou oblíbenou značku, kterou nosíte a víte, že je z kvalitních materiálů. Hledejte proto stejnou značku i v oline sekáčích, které v popisku složení nenabízí. Nejen, že víte, co vaše oblíbená značka většinou používá za materiál, ale budete mít jednodušší rozhodování i co se týká výběru velikosti. Mnohdy totiž M, které běžně nosíte je S. A jediné co chcete je, vracet špatnou velikost za pár korun zpět prostřednictvím doručovacích služeb.

Popisek

Důkladné čtení popisku je základ. Jen tak se dozvíte, zda svršek nemá vadu (flíček, díru). A v jakém je stavu. Vyhnete se nepříjemnému momentu překvapení při rozbalování.

Cena

Každý online sekáč má ceny nastavené jinak. Mnohdy zjistíte, že obnošený kousek stojí stejné či podobné peníze jako nový. Na to je potřeba si dát pozor a vytipovat si ten, který bude vyhovovat vaší peněžence.

Riskování

Oblečení bývá většinou prezentované na ramínku či figuríně. Nenechte si zkazit náladu tím, že zboží vypadá na figuríně nevzhledně. Někdy je potřeba zariskovat. Co na beztvarém panákovi může vypadat blbě, to na postavě pěkné stavěné ženy může působit víc než dobře.

dětský sekáč online 3 tipy

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru