Potřebujete si při mateřské přivydělat? Zjistěte, jaké jsou možnosti

Zná to nejedna maminka, která s narozením svého milovaného děťátka přijde téměř o většinu příjmu. Sníží se příjmy a najednou se zjistí, že to, co jsme si mohli dopřávat předtím, zkrátka není možné. Navíc s miminkem také rostou výdaje a penízky v rozpočtu zkrátka chybí. Začneme tedy uvažovat nad tím, jak se zároveň starat o miminko a dále pracovat. Možností je mnoho, ale jak nenaletět podvodníkům? 


Prodej produktů na webu

Zde je třeba dávat pozor na to, aby nešlo o podvod. Mnoho firem láká maminky na mateřské na přivýdělek z domova a vysoké příjmy. Pak ale vyjde najevo, že se jedná o podnikání v oblasti obchodu takzvanou formou pyramidy. Jde o to, že vás najme osoba, kterou předtím také někdo najal. Ta osoba se snaží mít pod sebou co nejvíce dalších osob a klientů, a to se pak opakuje stále dokola. Když neseženete dostatek klientů a lidí, kteří budou dál dělat to, co vy, nedosáhnete téměř žádných finančních prostředků.

Daleko lepší, pokud jde o prodej produktů na webu se zdá být založení vlastního e-shopu, kde můžete prodávat vlastní produkty. Pokud však nemáte možnost mít vlastní produkty k prodeji, můžete využít cestu dropshippingu. Jedná se o formu prodeje produktů přes vlastní webový eshop, které putují k zákazníkovi rovnou ze skladu dodavatele. Můžete poptat samotné dodavatele, nebo navštívit web https://dropshipping.cz a vybrat si tak dodavatele z nabízeného seznamu.

Psaním za lepšími příjmy

Baví vás psaní? Pak určitě budete mít zájem si tímto způsobem přilepšit v době mateřské o nějakou tu korunku navíc. Psát můžete články pro různé weby, blogy, eshopy i do zpravodaje. Je na Vás, kde se budete chtít uplatnit. Je zde také možnost prodávat své vlastní texty, nebo se přihlásit k poptávce po článku na různých platformách, např. https://www.copywriting.cz.

Možnosti jak si psaním přivydělat, nebo třeba rovnou vydělávat na trvalo je mnoho. Můžete překládat texty a knihy, dělat korekturu, otextovat celé weby, psát recenze, nebo přepisovat texty z mluvené do psané podoby. Záleží jen na vás, jaké možnosti a jaká témata si pro svůj přivýdělek vyberete. Zkuste se podívat také na stránky https://www.webdeal.cz, kde je možné reagovat na poptávky a nabídnout své služby.

Prodávejte fotografie

Pokud rádi fotíte, můžete své povedené kousky prodat třeba ve fotobankách. Vaše originální snímky se tak mohou stát součástí pěkného přivýdělku, třeba na https://submit.shutterstock.com.

Administrativa a zákaznická podpora na home office

Ještě je tady pro mnoho z nás známá cesta kancelářské práce, která je v současné době čím dál, tím více umožňována vykonávat z pohodlí domova. Tvorba a zasílání faktur, účetnictví, zákaznická podpora a další podobné profese je již v některých firmách provozováno na home office hlavně pro maminky na mateřské dovolené. Je to skvělá možnost, jak si zařídit lepší příjem a zároveň být s miminkem doma až do školkového věku.

Založte si online poradenství

Máte co říct, nebo jak lidi něčemu novému naučit? Zkuste jim poradit online. Je spoustu možností, jak pomoci, nebo poradit lidem v jakémkoliv oboru. Ať už se jedná o finance, vzdělávání, bylinky, nebo třeba o zdravou výživu. Lidé si rádi nechají poradit. Můžete pořádat online kurzy, webináře, nebo si založit psychologické online poradenství, například prostřednictvím online schůzky. Pro možnost spolupráce můžete vyzkoušet třeba evropskou síť pro podporu poradenství na https://www.euroguidance.cz/index.html.

Možností, jak si přivydělat, když jsme na mateřské je opravdu mnoho. Pomůžeme tak navýšit příjmy v době, kdy se staráme o náš největší poklad a nemusíme pak počítat každou korunu, abychom mohli sobě i děťátku dopřát.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru