Nejlepší aplikace na běhání

Pokud máte jako svého koníčka běh, pak vám zřejmě neuniklo, že si můžete své skvělé výkony zaznamenat i se s nim třeba pochlubit. Jste-li fanouškové běhu, určitě z něj máte i nefalšovanou radost. Ať již běháte z důvodu hubnutí nebo jen z pouhého nadšení, že jste v přírodě – jedno je jisté, s aplikací budete ještě motivovanější.


Abyste běh brali jako svoje hobby, je potřeba se u toho cítit pohodlně. Kupte si kvalitní běžecké boty a časem začněte také využívat nejrůznější aplikace. Po několika týdnech běhu se tělo přizpůsobí a budete vidět výsledky. Pro přesnější informace o vašem běhu se mrkněte na aplikaci. Stačí k tomu vlastnit chytrý telefon nebo hodinky.

hodinky na behani

Vytvořte si svůj vlastní plán tréninku pomocí aplikace na běhání

Běhat s appkou nebo fitness náramkem, „garminkami“ či měřičem pulsu je dnes celkem běžnou záležitostí. Sledování výkonu plno lidí miluje i z toho důvodu, že je to pro ně pohon se neustále zlepšovat. Hlídat si tempo, převýšení nebo tepovou frekvenci dnes baví každého. Pojďme se na aplikace a využití podívat blíž.

Bez vhodné aplikace se neobejdete

Běháte daleko a bojíte se, že se zatouláte? Součástí aplikací jsou mimo jiné také GPS lokátory. To se neztratí, když běháte v neznámém terénu. Někdo má navíc i horší orientační smysl. Pomocí aplikací také můžeš sdílet své běžecké dovednosti na sociálních sítích. V dnešní době je to zkrátka a jasně „IN“. Moderní technologie jsou a budou naší nedílnou součástí. Pokud neradi běháte sami, stane se pro vás appka výborným společníkem. A jaké aplikace k tomu využít?

Nejlepší aplikace na běhání

Mezi top patří již zmiňované hodinky s GPS, ale běžecké aplikace nezůstávají pozadu. Je to např. verze Runtastic, Endomondo, Runkeeper, Strava a  Nike+ Running.

Runtastic

Je osvědčená appka kompatibilní s operačními systémy – iOS i Android. Je tu plno vychytávek včetně krokoměru, appky pro zdraví, stopky a další. Více informací na webu ZDE

Nike+ Running

Funguje pro stejné operační systémy a její vylepšená verze NRC spadá mezi jedny z nejlepších appek vůbec. Běh může doprovázet hlasový průvodce, zadat si lze i nejrůznější výzvy.  Nike+ Coach umožňuje sestavit trénink přímo na tělo.

Další appky jsou vesměs hodně podobné, vynikají rychlou instalací i přihlášením na sociální sítě. Tak směle a vzhůru do toho! A nezklame vás ani appka původně specializovaná pro cyklisty – STRAVA.

Aplikaci je možné stáhnout zde.

STRAVA

Je plná heatmap, díky nimž snadno zjistíš, kam se vypravit podle ostatních lidí. Frekventovanější trasy jsou výraznější. Aplikaci pro Android je možné stáhnout zde.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru