3 tipy na aplikace na běhání

Pokud máte jako svého koníčka běh, pak vám zřejmě neuniklo, že si můžete své skvělé výkony zaznamenat i se s nim třeba pochlubit. Jste-li fanouškové běhu, určitě z něj máte i nefalšovanou radost. Ať již běháte z důvodu hubnutí nebo jen z pouhého nadšení, že jste v přírodě – jedno je jisté, s aplikací budete ještě motivovanější.

Reklama

Abyste běh brali jako svoje hobby, je potřeba se u toho cítit pohodlně. Kupte si kvalitní běžecké boty a časem začněte také využívat nejrůznější aplikace. Po několika týdnech běhu se tělo přizpůsobí a budete vidět výsledky. Pro přesnější informace o vašem běhu se mrkněte na aplikaci. Stačí k tomu vlastnit chytrý telefon nebo hodinky. 

Vytvořte si svůj vlastní plán tréninku pomocí aplikace na běhání

Běhat s appkou nebo fitness náramkem, „garminkami“ či měřičem pulsu je dnes celkem běžnou záležitostí. Sledování výkonu plno lidí miluje i z toho důvodu, že je to pro ně pohon se neustále zlepšovat. Hlídat si tempo, převýšení nebo tepovou frekvenci dnes baví každého. Pojďme se na aplikace a využití podívat blíž. 

Bez vhodné aplikace se neobejdete

Běháte daleko a bojíte se, že se zatouláte? Součástí aplikací jsou mimo jiné také GPS lokátory. To se neztratí, když běháte v neznámém terénu. Někdo má navíc i horší orientační smysl. Pomocí aplikací také můžeš sdílet své běžecké dovednosti na sociálních sítích. V dnešní době je to zkrátka a jasně „IN“. Moderní technologie jsou a budou naší nedílnou součástí. Pokud neradi běháte sami, stane se pro vás appka výborným společníkem. A jaké aplikace k tomu využít?

Mezi top patří již zmiňované hodinky s GPS, ale běžecké aplikace nezůstávají pozadu. Je to např. verze Runtastic, Endomondo, Runkeeper, Strava a  Nike+ Running.

  1. Runtastic

Je osvědčená appka kompatibilní s operačními systémy – iOS i Android. Je tu plno vychytávek včetně krokoměru, appky pro zdraví, stopky a další. Více informací na webu ZDE

  1. Nike+ Running

Funguje pro stejné operační systémy a její vylepšená verze NRC spadá mezi jedny z nejlepších appek vůbec. Běh může doprovázet hlasový průvodce, zadat si lze i nejrůznější výzvy.  Nike+ Coach umožňuje sestavit trénink přímo na tělo.

Reklama

Další appky jsou vesměs hodně podobné, vynikají rychlou instalací i přihlášením na sociální sítě. Tak směle a vzhůru do toho! A nezklame vás ani appka původně specializovaná pro cyklisty – STRAVA.

  1. STRAVA

Je plná heatmap, díky nimž snadno zjistíš, kam se vypravit podle ostatních lidí. Frekventovanější trasy jsou výraznější.

Fotografi >> https://pixabay.com/users/wal_172619-12138562/ 

Aktuální: