Antiparazitika vyžeňte otravný hmyz ze psího kožíšku účinnými

Vyžeňte otravný hmyz ze psího kožíšku účinnými antiparazitiky! Huňatý kožich vašeho mazlíčka je ideálním prostředím pro nejrůznější parazity a krvelačný hmyz. Nejen, že je otravný, ale navíc může vás i vašeho pejska nakazit nejrůznějšími nemocemi, jako je borelióza nebo klíšťová encefalitida. Proto je na místě být připraven! Pořiďte svému pejskovi antiparazitní obojek, pipetu, sprej nebo šampón a breberky už nebudou mít šanci. Aplikace antiparazitního přípravku je velmi snadná a některé přípravky zajistí ochranu pejska na celé rizikové období.


Druhy antiparazitik dle aplikace

Antiparazitní obojek

Patří mezi nejběžnější způsoby ochrany proti blechám a klíšťatům. Vyrábí se v různých délkách pro malé, střední i velké hafany. Funguje na principu pomalého uvolňování malých dávek účinných látek, které parazity odpuzují po dobu několika týdnů až měsíců. Doporučuje se jeho nasazení již na začátku sezóny brzy z jara.

Výhody: dlouhodobá účinnost, snadná aplikace, neutrální barva a voděodolnost

Nevýhody: nevhodný do domácnosti s malými dětmi

Aplikace: Obojek nasaďte svému pejskovi tak, aby po celém jeho obvodu docházelo ke kontaktu se srstí. Mezi obojek a krk by se měly vejít maximálně dva prsty. Přebytečnou část obojku jednoduše odstřihněte.

Spot-on pipeta

Další velmi oblíbenou dlouhodobou ochranou je pipeta. Spot-on pipeta obsahuje účinné látky, které velmi efektivně odpuzují blechy, klíšťata i létající hmyz. Chrání kožich vašeho huňáče po dobu několika týdnů a aplikuje se přímo na kůži zvířete. Jaký typ pipety vybrat snadno zjistíte podle hmotnosti zvířete, na které jej chcete použít.

 • Výhody: snadná aplikace, vhodné do rodiny s malými dětmi
 • Nevýhody: kratší doba účinnosti, nutno opakovat
 • Aplikace: Krouživým pohybem odstraňte zátku pipety a poté tekutinu vymáčkněte přímo na kůži mezi lopatky zvířete.

Sprej

Pokud hledáte okamžitou, avšak krátkodobou ochranu proti blechám a klíšťatům, bohatě vám vystačí sprej. S ním zahubíte breberky nejen v kožichu, ale i ve zvířecím pelíšku. Aplikujeme ho na srst pejska před každou procházkou.

 • Výhody: rychlá aplikace, okamžitá ochrana, lze použít i na zvířecí pelíšek
 • Nevýhody: krátkodobá účinnost
 • Aplikace: Několikrát sprej protřepejte a jednoduše nastříkejte na srst pejska. Jen dejte pozor na oči a čenich.

Šampón

Ideální ochranou pro často koupané psy je antiparazitní šampón. Ten nejen, že zahubí vetřelce ve zvířecím kožichu, ale zároveň mu poskytne ochranu před dalšími parazity po dobu několika týdnů. Navíc po jeho použití bude srst vašeho čtyřnohého mazlíčka krásně hebká, lesklá a voňavá.

 • Výhody: příjemná vůně, působí blahodárně na srst
 • Nevýhody: doplňková ochrana, krátkodobá účinnost
 • Aplikace: Nejdříve srst důkladně namočte, poté s šampónem psa vydrbejte, nechte několik minut působit a pečlivě smyjte. Pro opravdu dobrý účinek je vhodné tento postup opakovat alespoň dvakrát.

Přírodní antiparazitika

Pro městského psíka, který nelítá po lesích a raději odpočívá na pohovce svého páníčka, bohatě postačí přírodní antiparazitika pro psy. Můžete se s nimi setkat v podobě obojku, spreje i spot-on pipety. Jejich obrovskou výhodou je šetrné složení a příjemná vůně. Jsou také velmi vhodné pro kojící či březí feny nebo malá štěňátka.

 • Výhody: přírodní složení, vhodné i pro březí a laktující feny, příjemná vůně
 • Nevýhody: slabší účinnost

Jak správně a bezpečně vytáhnout klíště?

I přes veškerou snahu ochránit vašeho mazlíčka se může stát, že po procházce naleznete v jeho srsti klíště. S tím si však hravě poradíte pomocí háčků nebo pinzety, kterými odstraníte klíště bez nutnosti použití insekticidů a všelijakých mastí. Při použití pinzety jednoduše uchopte klíště co nejblíže kůži a kývavým pohybem jej vytáhněte. V případě použití háčků nasuňte vidlici háčku pod klíště a několikrát s ním šroubovitě otočte. Postižené místo ihned po odstranění klíštěte vydesinfikujte.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru