Jak využít valašskou švestku pro lepší zdraví

Hledáte způsob, jak zlepšit své zdraví? Pokud ano, můžete zvážit přidání valašské švestky do vašeho jídelníčku.


Valašská švestka je ovoce, které pochází z oblasti Balkánu. Je bohatý na vitamíny a minerály a má mnoho zdravotních výhod. Některé z těchto výhod zahrnují posílení imunitního systému, snížení zánětu a pomoc při trávení.

Pokud si chcete užít předností valašské švestky, existují dva způsoby, jak ji přidat do svého jídelníčku. Můžete ho konzumovat buď čerstvý, nebo použít jako přírodní lék.

Tak na co čekáš? Zařaďte do svého jídelníčku valašskou švestku a začněte se cítit lépe ještě dnes!

Co je to valašská švestka.

Odkud pochází.

Valašská švestka je ovoce, které pochází z horských oblastí Rumunska. Je také známá jako evropská borůvka a má mnoho zdravotních výhod.

Jaké jsou jeho výhody?

Valašská švestka je bohatá na antioxidanty, vitamíny a minerální látky. Má také protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti.

Jak může Valašsko zlepšit vaše zdraví.

Posiluje imunitní systém.

Bylo prokázáno, že polyfenoly ve valašské švestce posilují imunitní systém. V jedné studii měli potkani, kterým byla podávána strava bohatá na polyfenoly, výrazně nižší výskyt nachlazení a chřipky než ti, kterým nebyla podávána strava bohatá na polyfenoly.

Polyfenoly působí tak, že stimulují produkci bílých krvinek, které jsou první linií obrany těla proti infekci. Zvyšují také produkci protilátek, které pomáhají bojovat s infekcemi.

Kromě posílení imunitního systému bylo také prokázáno, že polyfenoly snižují zánět. Zánět je přirozenou reakcí těla na zranění nebo infekci, ale chronický zánět může vést k řadě onemocnění, jako jsou srdeční choroby, artritida a rakovina.

Protizánětlivé vlastnosti polyfenolů mohou být způsobeny jejich schopností inhibovat produkci zánětlivých sloučenin nazývaných cytokiny. V jedné studii potkani, kterým byla podávána strava bohatá na polyfenoly, měli výrazně nižší hladiny cytokinů než ti, kterým nebyla podávána strava bohatá na polyfenoly.

Snižuje zánět.

Jak bylo uvedeno výše, polyfenoly mají silné protizánětlivé účinky. To je způsobeno jejich schopností inhibovat produkci zánětlivých sloučenin nazývaných cytokiny. Cytokiny jsou proteiny, které se podílejí na regulaci imunitní odpovědi.

V jedné studii měli potkani, kterým byla podávána strava bohatá na polyfenoly, významně nižší hladiny cytokinů než ti, kterým nebyla podávána strava bohatá na polyfenoly. To naznačuje, že konzumace potravin bohatých na polyfenoly může pomoci snížit zánět v celém těle.

Pomáhá při trávení Valašská švestka může také pomoci při trávení, protože je dobrým zdrojem vlákniny a pektinu. Vláknina pomáhá zvětšovat objem stolice a pektin, typ rozpustné vlákniny, prokazatelně pomáhá zlepšit gastrointestinální motilitu.

Jak užívat valašskou švestku pro lepší zdraví.

Přidejte ho do svého jídelníčku.

Valašskou švestku můžete do svého jídelníčku zařadit hned několika způsoby. Můžete ho jíst tak, jak je, nebo ho můžete přidat do smoothies, jogurtu, ovesné kaše nebo pečiva. Můžete jej také pít jako džus nebo čaj. Zařadit do jídelníčku valašskou švestku je skvělý způsob, jak zlepšit své celkové zdraví.

Použití jako přírodní lék.

Valašská švestka se dá využít i jako přírodní léčivka. Bylo prokázáno, že snižuje záněty, posiluje imunitní systém a pomáhá při trávení. Pokud je vám nevolno nebo máte zánět, můžete zkusit užívat valašskou švestku v tabletkové formě nebo jako čaj.

Tip na zajímavé články:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru