Jak neztratit motivaci? Odpověď znáte, zamyslete se.

Řekněme si upřímně, karanténa nám zamávala s plány opravdu nečekaným způsobem. Práce nebo studium z domova se staly rutinou, ze které po chvíli vyprchala šťáva. Cítíte to podobně? Pojďme se společně zamyslet, co může pomoci a jak neztratit motivaci.


Prvních několik týdnů v neměnném prostředí mi umožnilo trošku si odpočinou od denního shonu. Každopádně po nějaké době jsem začal cítit, že to není to pravé ořechové. Moc času na přemýšlení znamenalo moc rozpletených detailů. Začalo období, kdy nebylo jisté naprosto nic a já si o tom nemohl popovídat ani s přáteli nebo rodinou.

Deprese není cesta ven, chce to myslet jinak

Jak rychle v tomto sledu událostí člověk upadne do depresí, záleží asi na každém jednotlivci. Ideální samozřejmě zůstává jim vůbec nepropadnout, jenže to se povede jen málokomu. Přitom není potřeba zas tolik, stačí mít plán a chuť zkoušet nové věci.

Situace ve světě pozastavila hromadu zajímavých příležitostí. Když jsem si to uvědomil, podařilo se mi upustit páru. Jak? Zkrátka jsem za sebou nechal věci, které udělat nemůžu a začal přemýšlet nad tím, co mi vlastně domácí pohoda může přinést. Tohle uvědomění shledávám teď zpětně jako zásadní. Trošku to rozvinu.

Co vlastně můžu?!

Na tuto otázku se zeptejte sami sebe a bez jakéhokoli ironického podtextu. Najdete odpovědi, můžu vám sem pro inspiraci vložit pár svých:

  • Začít číst – trošku klišé, každopádně více času doma pro mě znamenalo více možností se ulít a uniknout do knižního světa. To co jsem za normálních podmínek přečetl za měsíc nyní byla otázka týdne. Objevil jsem nové autory a pochopil nové příběhy.
  • Zkusit otužování – kdo se dnes netužuje, jako by nebyl. Tuto větu samozřejmě přikládám v nadsázce. Každopádně mě zajímalo, jak si poradím s ledovou sprchou každé ráno a večer. Nakonec jsem si na to zvykl a přepracoval i celé denní schéma. Mně dává studená voda po ránu chuť do práce a na večer zase chuť zachumlat se do peřiny, co přinese vám?
  • Učit se – s uzavřením škol se učení v online formě stalo pomalu standardem. Z pohodlí domova se opravdu učit dá, stačí jenom chtít. Každý den probíhá nespočet zajímavých webinářů, můžete se přihlásit třeba na jazykový kurz a vypilovat španělštinu na letní výlet do Barcelony.
  • Dát prostor snům – nemůžete dělat, co chcete? Ale kdeže. Zopakujte si otázku z nadpisu a uvidíte, že najdete sen, který si můžete splnit i za této situace. Já jich třeba našel spousty, vám se to povede také!

Nezapomeňte nám do komentáře zmínit, co se vám během karantény povedlo. Klidně přiložte i nějaké tipy na seriály nebo knížky, zábavy není nikdy dost.

Mohlo by Vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru